Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy valakinél...

Létezik olyan, hogy valakinél egy feldolgozhatatlan trauma hatására alakuljon ki skizofrénia, szkizoaffektív zavar, vagy valami ehhez hasonló (hallucinációkkal és téveszmékkel járó) mentális "torzulás"?

Figyelt kérdés

Nincs a kérdéshez személyes vonatkozásom, csak nagyon érdekel, illetve írok egy történetet, amiben terveim szerint az egyik karakter ilyen módon "borul el".

Köszönöm a válaszokat! :)


2017. máj. 15. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
A skizofrénia egy genetikailag örökölhető betegség. Felnőtt korban már nem alakul ki. Még trauma hatására sem. De rengeteg egyéb pszichés probléma, tünet jelentkezik extrém krízis helyzetben, vagy után. Elsősorban pánik, szorongás, és hasonlók.Remekül feldobhatod a történetet a deperszonalizáció/derealizáció nevű tünetekkel.Nézz utána! Nekem szorongástól mindkettő volt, és bár nem őrültem meg, egészen érdekesen éreztem magam. Pl.Kívülről láttam saját magam.Ez elég extrém, nem?:)
2017. máj. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Igen létezik. Ez egy önvédelmi folyamat. A tudat nem tud megbirkózni egy átélt élménnyel ezért kialakít egy alternatív tudatot.

Pl. Megerőszakolnak valakit. Az egyén fél még az utcára is kimenni, de közben bosszúra is vágyik. Ha nem tudja feldolgozni az eseményt akkor előfordulhat hogy egy alternatív tudat alakul ki és az veszi át az irányítást és az általában sokkal agresszívabb mint az eredeti. Megtesz azt amire az első tudat képtelen és bosszút áll. Nem feltétlenül az elkövetőn. És az eredeti személyiség nem is emlékszik semmire. Még hazugság vizsgálón is átmehetnek, mert tulajdonképpen nem hazudik Ő nem követett el semmit. Ez a téma még a tudósokat is megfogja általában.

2017. máj. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi első válaszoló de vannak regisztrált esetek. Bár az igaz, hogy a genetika sokat számít mert van aki hajlamos rá mégsem alakul ki, de van olyan is hogy egy trauma hatására alakul ki. És van olyan hogy alapból megvan.
2017. máj. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
egy trauma, pl. gyász, hatására nagyon sokféle pszichés tünet kialakulhat, téveszmék is
2017. jún. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Felnőtt korban csak úgy a semmiből nem alakul ki skizofrénia.


Ha elő is hozzá egy trauma, mondjuk 30-35-40 évesen akkor az az ember már előtte is skizofrén volt. Úgy nevezett lappangó fázisban.

Létezik olyan is, hogy valaki skizofrén és soha nem él át pszichózist, életét lappangó fázisban tölti.

2020. szept. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!