Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ideje lenne pszichológushoz/ps...

Ideje lenne pszichológushoz/pszichiáterhez fordulni?

Figyelt kérdés
Mindig is zárkózott voltam. Egyszerre csak 1 barátom volt, nagyobb társaságban világéletemben feszélyezve éreztem magam. Ez még így rendben is volt. 14 éves koromban jött a mélypont, mely elhúzódott 17-ig. Evészavar, durva önbizalomhiány, önbántalmazás, pánikrohamok, depresszió, sz@r párkapcsolat. 16,5 évesen vették mindezt észre a szüleim egy öngyilkossági kísérlet után. Állami pszichológushoz hurcoltak. Színészkedtem neki, hogy minden oké, nem akartam idegenekkel erről beszélni. A gödörből a mostani párom segítségével jutottam ki. Hullámvölgyek voltak, de nem állandósult újra a depresszív állapot, egészen mostanáig. Egyre nehezebb normális szintre hoznom magam. Nem bántom már (még?) magam fizikálisan, de félek, hogy megint magával ragad. Ezzel kell együtt élnem már mindig? Lehet egyáltalán ezen segíteni, vagy én ilyen vagyok?

2017. máj. 15. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Ideje.
2017. máj. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szerintem is
2017. máj. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj egy egy magánpszichológushoz, hidd el hogy nagyon sokat segíthet, én is járok még most is. A lényeg hogy ŐSZINTÉN beszélj vele, az elején én is nagyon cikinek éreztem pár dolgot, meg úgy gondoltam nem is rá tartozik, de aztán egyszer csak megnyíltam neki, és iszonyatosan jó volt, hogy külső szemmel mondott véleményt és adott tanácsot. Ha jól emlékszem a pszichológuskereső oldalon anonimben le tudod írni mi a gondod, és erre nagyon sok pszichológus elküldi neked, hogy milyen kezelést alkalmazna/milyen óradíjjal dolgozik, és ki tudod választani a legszimpatikusabbat . Sok sikert ! :)
2017. máj. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 starboy1 ***** válasza:
52%
szerintem járj pszichiáterhez irasson fel gyógyszert, plusz pszichioterápia kombináció mielött dúrvább gondok lennének
2017. máj. 16. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen. Én a helyedben pszichoterapeuta végzettségűhez mennék (akár pszichiáter, akár pszichológus), idősebbhez. Lehet rajtad segíteni, de a változás lassú, a legtöbb terápia, ami nem egy nagyon körülírt probléma megoldását célozza, évekig tart.
2017. máj. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 IKii válasza:
100%
Mindenképpen ideje lenne.És ne bántsd magad,mindig van valaki aki szeret :) <---Önbizalom adó szmájli
2017. máj. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!