Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos depressziónál mennyi...

Súlyos depressziónál mennyi idő után lehet érezni a gyógyszerek jótékony hatását?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyan emberek válaszait várom, akik tapasztalatból beszélnek, nem a hivatalos szöveggel rukkolnak elő.Hagyjuk az orbáncfüvet, meg a jógát! Próbáltam, nem segít. Súlyos a helyzet.

2017. máj. 18. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Én háromféle antidepit próbáltam, de egyiknél se bírtam kivárni azt a pár hetet, míg hat. Még rosszabbul voltam tőlük. Végül a mirtazapin vált be: már néhány nap múlva jobban voltam.
2017. máj. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem anno 4 féle gyógyszert kellett kipróbálnom, mert az egyik nem segített, a másiktól hánytam, stb. Mindent összevetve terápiával együtt nagyjából egy év kellett ahhoz, hogy enyhüljön a szorongásom és képes legyek félelem nélkül elmenni a boltba. Nagyjából ekkor éreztem azt először, hogy nem feltétlenül akarok meghalni. Azért még ekkor is voltak bőven öngyilkossági gondolataim, csak a gyógyszerek miatt kicsit több értelmét láttam mindennek. Sajnos sok türelem kell hozzá, szerintem hosszú a gyógyulási folyamat. :(
2017. máj. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is úgy érzem, hogy életmentő volt a helyes gyógyszer eltalálása nálam. Másodjára találta el a második orvos. Közel 2 évig napi szinten a pokol bugyrait jartam be. Eleinte azert mert óckodtam a gyógyszerektől, aztán az első (Aneptinex) hatástalan volt, arra rápakolt az orvos még Rilex nevű szorongásoldót, ami olyan mint a lórugás. Összesen napi 4 szem gyógyszert kellett szedjek amitől nem hogy jobban, de rosszabbul lettem. Konkrétan a Rilextől nagyon rossz állapotba kerültem, abbahagytam azonnal és kerestem egy másik orvost is. De addigra már komolyan gondolkoztam azon is, hogy önként kórházba megyek. Hálisten az új orvos elsőre betalált a jó gyógyszerrel. Brintellix, 4 hét után kezdtem javulni, es eliselhetetlen mellekhatasai sem voltak. Viszont ismerek olyat, aki ugyanettől hányt, fosott. Nekem émelygésem volt, az is elmúlt. Jobban vagyok sokkal, pedig őszintén nem hittem benne. Szóval ne add fel!!
2017. máj. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!