Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós, pánikbeteg,...

Depressziós, pánikbeteg, szorongó emberként életem végéig kell szednem a gyógyszert?

Figyelt kérdés

Lassan 15 éve szenvedek depresszió,pánikbetegség,

szorongásban és szedek rá gyógyszert. Többször volt amikor x hónap/évekig nem szedtem gyógyszert, mert semmi bajom nem volt. Abban x hónap/évben sok rossz dolog történt, velem amitől vissza jött ez három betegség, amire újból szedtem a gyógyszert. Utoljára 2014-ben szedtem gyógyszert. 2014 és 2017 sok rossz dolog történt velem amitől annyira depressziós,pánikbeteg,szorongó lettem hogy

pszichiátriába kerültem, ott voltam más fél hónapig. Azóta gyógyszertől jobban vagyok. Az lenne kérdésem életem végéig kell szednem a gyógyszert?



2017. máj. 20. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt mindenképp szakorvossal beszéld meg, addig kell szedni amég javasolja és akkor hagyhatod abba ha azt mondja.
2017. máj. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Tehát volt a közeledben píédzsdí,van körzetid de te ezt itt a gyiken tartod helyénvalónak megkérdezni? Kérem kérdezze meg kezelőorvosát és működjön vele együtt!
2017. máj. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha gyógyíthatatlan mentális betegséged van, pl. skizofrénia, akkor életed végéig gyógyszert kell szedned.

Ha "csak" depressziós, szorongó vagy, akkor nem feltétlenül. Továbbiakat orvossal tessék megbeszélni!

2017. máj. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen, de legalább a felében. Általában annyi évet lehet kihúzni nélküle, amennyit az ember előtte szedte.
2017. máj. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező megértem hogy feltetted ezt a kérdést és semmi gond azzal, hogy ilyet mersz kérdezni egy mentális egészség témakörben.

15 éve élsz gyógyszerekkel és nem változott semmi. A kérdező 15 éve szed gyógyszert amit orvosoktól kap és még mindig beteg. Valószínűleg ezért nem ott kérdezősködik. Szerintem kezdj el egy hosszú pszichoterápiát és akkor van remény gyógyszer nélküli életre.

2017. máj. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Utolsó jól leírta.

Az a baj, hogy a gyógyszer önmagában semmit sem ér. Barátnőm most hasonló cipőben van, jelenleg pszichiátrián van, egyelőre csak kedélyjavítót kap, viszont ott vannak csoportterápiák is.

2017. máj. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 szenes43 ***** válasza:
100%
Valamit valaki nagyon félreért. 15 éve szedi a gyógyszert és még mindig beteg -olvasom a megállapítást. A gyógyszer amit 15 éve szed a depresszióra vagy hasonlóra az illető a mindennapok normális megélését garantálja. A depressziós állapot lehet hullámzó amikor esetleg évekig el is van felejtve,viszont a hajlam vagy a rizikófaktor alkalmas rá hogy bármilyen tragédiaként megélt esemény előhozza.
2017. jún. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia kerdezo jobban lettel?
2020. szept. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!