Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » EZ már valami mentális betegsé...

EZ már valami mentális betegség? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Naponta vagy 20x megmosom a kezemet..akármihez hozzáérek,utána úgy érzem,hogy muszáj megmosnom mert piszkos (pedig nem). És ezért már nagyon ki van száradva a kezem,de egyszerűen nem tudom abbahagyni,mert konkrétan addig nem tudok megnyugodni,amíg meg nem mosom.

2017. máj. 20. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt bizony úgy hívják, hogy kényszer betegség.
2017. máj. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Psycho ***** válasza:
100%
#1 jól írja. Érdemes felkeresni szakembert (pszichológust! pszichiáterhez ne menj vele), mert sajnos magától ez nagyon ritkán kezd el javulni, sőt, előre is elnézést, nem riogatni akarok, de megesik, hogy rosszabbodik. Viszont az, hogy Te is belátod, hogy itt valami nincs rendben, jó jel, mindig ez az egyik első lépés. :)
2017. máj. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igazolom az első két válaszoló kommentjét.

Ez bizony OCD, nálad úgy tűnik, a kompulziók (cselekedetek) dominálnak.

Viszont ott vannak a gondolatok is, hiszen az a kényszergondolatod, hogy piszkos, koszos, akár fertőzött vagy, és emiatt jön a cselekedet, ami egyfajta szorongáscsökkentő módszerként lép fel.

Ha esetleg Budapesten élsz, ajánlom, hogy keresd fel a Nyírő Gyula pszichiátriai osztályát, a 4. emeletet keresd. Nemzetközi szinten elismertek a kényszerbetegség kezelésében, könyveket, kutatásokat végeznek ezzel kapcsolatban az ottani orvosok.

Én lassan 1 hónapja benn fekszem, nekem elsősorban gondolatok vannak, de azok már a gondolkodásom minden részét érintik, így rengeteget szenvedek tőlük. Agresszív, szexuális, vallásos, démonikus, fertőzéses, kötődéssel kapcsolatos kényszergondolatok. Nagyon gördülékenyek, és korrektek az osztályon dolgozó orvosok és nővérek. Plusz, igazából teljesen szabad kezet kapsz mindenben.

Ha esetleg fekvőbeteg ellátást ajánlanak fel, ne ijedj meg, a tudatuknál lévő betegek kapnak egész napos kilépőt, ami azt jelenti, hogy amint vége van a terápiáidnak, mehetsz ki a városba elütni az időt, vagy csinálni a dolgod, csak este 8 óra körül vissza kell érni. Valamint pénteken, de sok esetben már csütörtökön elengednek haza hétvégére, nem kell benn tölteni azokat a napokat.

Valamint van nappali kórház, ami azt jelenti, hogy bejárós vagy, reggel bemész, délután távozhatsz, minden nap.

Dr. Harsányi András főorvos elérhetőségeit keresd az interneten, ha érdekel a dolog.

Szerintem nem érdemes elmenni ezzel egy pszichológushot heti 1 alkalomra. Ott napi szinten foglalkoznak veled, és így sokkal hatékonyabb tud lenni a kezelés.

Plusz nincs az a környezet, hogy leszedáljuk a pácienst a p.csába, és nem foglalkozunk vele, rengeteg csoportos és egyéni terápia van, ahol az orvosok nem hagyják, hogy tétlenül és csendben teljen a csoport, tényleg elsőosztályú kezelést biztosítanak.

Tényleg annyi, hogy azért csak egy pszichiátriáról beszélünk, kissé nyomasztó lehet elsőre a dolog, nem egy hotelbe mész, de csak eleinte nagyon nehéz.

Plusz, az is előny, hogy csak sorstársakkal találkozol ott, rengeteg ilyen beteg beszámolóit hallottam már, mint a tiéd, ott a pszichiátrián belőlem is előjön ez a kényszercselekedet, rengetegszer mosok ott kezet. Ne néhány napra számíts, hosszú kezelést vállalnak csak, amit bármikor megszakíthatsz, hiszen önszántadból mentél oda. Én csak ajánlani tudom. :)

2017. máj. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!