Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van-e így értelme az életemnek?

Van-e így értelme az életemnek?

Figyelt kérdés
Régóta szeretnék meghalni. Nem vagyok már tinédzser. Vannak problémáim, amiket eddig az életben nem tudtam megoldani, hiába akartam. Új dolgokba nem kezdek, mert feleslegesnek tartom, csak a halál érdekel. Próbáltam jó dolgokra koncentrálni, másokon segíteni, de mindig ugyan ide terelődik vissza a helyet. Orvosnál, pszichológusnál már voltam. Ha valakinek van valami tanácsa, akár privátban is, azt megköszönném.

2017. máj. 21. 00:58
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Nem akarok sértő lenni, de ha ilyen szintű vesztes vagy és az életednek tényleg semmi értelme, a halálodnak legalább legyen. Azt te döntsd el hogy hogyan, cél nélkül eldobni az életet a világ legnagyobb hülyesége.
2017. máj. 21. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Az életnek nincs értelme. Ha akarsz, legyél öngyilkos, de azt is minek... Élvezd a jó dolgokat. A vizet amikor szomjas vagy, a meleget a hidegben, a hideget a melegben, a csoki ízét, az orgazmust, az alvást egy fárasztó nap után, egy vígjátékot... stb.
2017. máj. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha fejben itt tartasz már szinte halott vagy. Nem próbálkozni kell hanem megcsinálni. Ne másokon segíts hanem saját magadon és valószínű azért tartasz ugyanott mert mindig rosszul állsz hozzá. Máshogyan csináld. Még ezen elgondolkoznék a helyedben valóban szeretnél e meghalni, ha igen akkor ide írnod is felesleges.
2017. máj. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen régóta szeretnél meghalni? És hogyan jutottál el idáig?

Azt honnét veszed hogy csak neked vannak problémáid, ki mondott neked ilyesmit?

Azt állítod hogy új dolgokba nem kezdesz bele. Ez nem igaz hiszen írtál ki egy kérdést, egy új kérdést. Milyen jó dolgokra koncentráltál és kiken segítettél na meg persze hogyan?

2017. máj. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az életnek alapból semmi értelme. Ezen kár túráztatni az agyad. De a világ tele van érdekes dolgokkal, koncentrálj arra. Legyél érdeklődő a környezeteddel és akkor meglátod azt is miért lenne kár, hogy ha véget vetnél az életednek és kimaradnál a jövőből. Aztán időközben hátha jön valami, ami nem csak érdekel, de boldoggá is fog tenni. Ahogy már írták előttem is ez a nagy "titok", megtalálni az apróbb jó dolgokat ebbe a nagy rakás sz*rba.

Hányszor voltál pszichológusnál, hogy semmit nem segített?

2017. máj. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Esetleg olvashatnál a halálról ha ilyen fontos. Gazdag irodalma van. Első helyen természetesen a vallásos irodalomban. Hinduizmus, buddhizmus, kereszténység. Ezek a vallások gyakorlatilag mind a halálról szólnak, illetve arra készítenek fel. De sok más értékes tan szól még az élet végső kérdéseiről. Nyugodtan vesd bele magad. Az élet valahol illúzió és értelmetlenség. Sokan ezt tagadják, jó nekik, keveset tudnak, boldogok. Keresd Istent. Más út szerintem nincs. De ezt csak a te saját csendes legbelsődben fogod meglelni. Akkor majd megnyugszol ;)
2017. máj. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!