Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az, amit orvos nelkul...

Mi az, amit orvos nelkul tenni tudok? (Eleg hosszu kosz ha elolvasod)

Figyelt kérdés
Tudom, hogy el kene mennem orvoshoz, de felek tole, mert voltam mar pszichiatrian ahol nem is voltak kepesek rendesen diagnosztizalni : azt mondtak deoresszio es kesz. Pedig egyaltalan nem ezert, mentem, a depihez meg nem kell dokinak lenni, azt a vak is latja rajtam. Mindig azt erzem hogy figyelnek, es nem erzem hanem tudom hogy figyelnek, es azt is tudom ki figyel, egy fekete alak, akinek nincs arca, mintha egy lathatatlan emberre raakasztanal egy fekete felig attetszo lepedot. Ez a leny kovet a suliba minden reggel, es szinte Barmire kepes vagyok csak arra nem hogy ot lerazzam. Kepes vagyok villamokat szorni a kezemmel, megvaltoztatni a szeljarast, es valamiert ha esik az eso soha nem azom meg!! Esernyo nelkul, termeszetesen. A fejemben hallok utasitasokat, amik regebben azt koveteltek hogy a lakaskulccsal vagdossam a csuklom, meg most is van hang , a programozas tanarom hangja mindig ordit hogy ugyis megbuktat, akkor is hallom ha zenet hallgatok es akkor is ha ott sincs a tanarom! Amugy is legalabb harmas az atlagom, miert akar meghuzni?? Van egy parom, o azt mondja felt engem es orvoshoz menjek, de tavaly voltam es olyan antipszichotikumot adott amitol nem tudtam suliba menni mert 20 orat aludtam minden nap. Azt elhagytam, a gyengebb pedig semmit se hasznalt, ugyhogy azt is kivagtam. Helyette titokba szedek frontint meg xanaxot de tenyleg semmi mast. Attol jobb a kozerzetem es kevesebb a panikszeru kitoreseim . Nagyon gyakran remalmaim vannak az apam eroszakossagairol es nagyon feltem egy idoben a metroktol, attol, hogy bezuhanok alajuk, meg attol is, hogy sajat magam ugrom oda. Hidakkal is ez a helyzet volt, ami elmult, de helyette az utcan jon ram panik, ha nem latok sehol ismeros buszt vagy villamost. Regen mindig felszedtem a penzt az utcarol es tegnap is felszedtem volna ha talalok, de ma elkezdtem arra gondolni, hogy akar halalos fertozest is terjeszthet a foldon levo penz, ezert tobbet sose szedem fel. Kenyszeresen gyujtom a vonaljegyeket es a havi budapest berleteket. Nincs. Ismetlem. Nincs olyan pszichiater mar aki torodne velem, 16 eves vagyok! Skizofren vagyok?? Felek ha valaki diagnosztizal barmivel akkor barmikor ha a diagnozisomra gondolok, azt latjak a fejem folott ha elmegyek az utcan! Nem akarom hogy mindenki tudja, itt anonim minden ezert merek irni, a gondolataim ugy se biztonsagosak, siman meghackelhetoek, tudom mert programozonak tanulok. De itt nem kovetnek le. En csak szeretnek vegre megnyugodni es nem felni semmitol, nem latni hallani semmi ijesztot, es nincs semmilyen modom dokihoz menni. Otthon tudok csak tenni valamit, Mi Az, Amitol Javulhat Az Allapot? Ja amugy masodjara akut pazichotikus zavarokkal vittek a vadaskertbe. Kiprobaltak rajtam az Abilify-t de biztos kevertek melle valamit, mert nem hatott semmit. Kerlek adjatok otthon hasznalhato tanacsokat es a velemenyeteket, van esely hogy skizofren vagyok?? Mert felek hogy ha gyerekem lesz orokli majd, pedig csak 12% eselye lenne orokolni de akkor is baromira felek tole. Attol is hogy bantanek valakit :pl. ha elveszik tolem a frontint.. Amugy nem vagyok agressziv termeszet ha van valami elbujok a sarokba. 16 eves lany

2017. máj. 23. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Ez elegge uldozeses skizofrenianak tunik, de siman lehet a sutyiban tolt xanaxtol, frontintol isis.
2017. máj. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kedves valaszado! Azokat csak akkor kezdtem, mikor mar nagyon felelmetesek voltak a mindennapjaim. Vagyis akkor kezdtem ujra. Eloszor fel evig szedtem mert a szuleim elvaltak es nem voltak soha barataim. Aztan vadaskert es leszedtek rola. Akkor nem adtak diagnozist en meg eltem tovabb az eletem. Aztan ezek jottek es fokozodni is kezdtek, mignem egy pszichiater akut pszichotikus zqvarokat allapitott meg aztan beutaltak vadaskertbe. Ott depit irtak a papiromra, es megfenyegettek hogyha nem eszek a kosztjukbol akkor ki se engednek es ramrakjak azt is hogy anorexias vagyok. Pedig csak nem akartam, hogy megmergezzenek, vagy titokban adjanqk be valmit ezert nem ettem a kajat a pszichiatrian. Gyogyszert vegul nem adtak, aztqn tovabbkuldtek pszichoterapiara, egy ven nyanya pszichiaterhez aki olyan undok sirtam is miatta. Neki azt hazudtam hogy semmi bajom rettegtem tole. Most nincs aki kezeljen ez meg csak egyre rosszabb.
2017. máj. 23. 19:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel szépen, tételesen le tudtad listázni azokat a gondolatokat, érzéseket és magatartásformákat, amelyek nem normálisak/valósak, így aztán te is TUDOD róluk, hogy nem azok. Így nem valószínű, hogy skizofrén vagy. A skizofrén elhiszi, normálisnak tartja a saját tévképzeteit és az abból eredő zavart viselkedést. Inkább pszichotikus zavarnak tűnik, ahogy másodjára mondták, de a megoldás nem az lenne, hogy egyből gyógyszereznek. Próbálj meg találni olyan pszichiátert (nehéz lesz), aki hajlandó más irányból közelíteni - lehet, hiszen a "józan eszed" még voltaképpen működik, tehát nem feltétlenül kell antipszichotikum ahhoz, hogy kezdeni lehessen veled valamit.
2017. máj. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsonak: regen en is normalisnak gondoltam valojaba nyolcadik ota van , azota csak rosszabb, es mar tizedikes vagyok. Lenyeg az hogy nekem a volegenyem jelezte eloszor a problemakat es hosszu orakat magyarazott mindennap arrol hogy mi lehet valos es mi nem. Kialakult bennem az hogy akarom a kettot megkulonbosztetni de kb ugy csinalom, ahogyan a tippmixet. Csak par dolgot irtam le , lehet sok szaz egyeb dolgom van amirol nem tudok mert meg mindig valosnak hiszem.
2017. máj. 23. 20:10
 5/8 anonim ***** válasza:
"hosszu orakat magyarazott mindennap arrol hogy mi lehet valos es mi nem" - egy skizofrénnek aztán magyarázhatod... csak újabb tévképzeteket gyárt "magyarázatként" és azokba menekül. Sosem fogja elismerni a tévképzeteiről, hogy azok irracionálisak.
2017. máj. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azert voltak regen idoszakok (2honap) amig kaptam ra gyogyszert
2017. máj. 24. 10:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Magánorvos! halogatva csak szarabb lesz
2017. aug. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
hogy vagy?
2017. nov. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!