Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg lennék? (Részletek...

Pánikbeteg lennék? (Részletek lentebb)

Figyelt kérdés

Nos, 18 éves lány vagyok. 15 évesen már diagnosztizáltak depresszióval. Azóta úgy érzem, hogy ez megszűnt (szerelmi bánat miatt voltam depressziós, pszichiátrián is voltam), viszont most más jellegű problémáim vannak. Rengeteget stresszelek, szorongok, sokszor teljesen alaptalan és légből kapott hülyeségek miatt. Például, barátomnál régen ágyi poloskák voltak. Azóta teljesen ki lettek írtva, nincs egy darab sem, én mégis félek, hogy hazahozom egyszer a bogarakat. Vagy: attól féltem, hogy megbukok matek érettségin, erre ötös lett... Szóval ilyen hülyeségek. Tisztában vagyok vele, hogy nincs alapja az aggodalmaimnak, de nem tudok velük mit csinálni, pánikolok, sírok, dühöngök, szorongok ezek miatt! Néha ilyen dühroham formájában elő is jön.. Olyankor bömbölök, ordítok, sírok, verem a falat.. Tudom jól, hogy nem szabadna ezt csinálnom, de nem tudok ez ellen mit tenni! Szörnyű!

Egyébként kitűnő tanuló vagyok, nem is nézek ki rosszul a visszajelzések alapján.

Bónusz pont, hogy szüleim, illetve nagymamám még sokszor adja alám a lovat, szídnak, hogy miért nem tanulok, hogy miért járok fel olyan emberhez, akiknek valaha is voltak poloskái (....nálunk is voltak már anno, szintén ki lettek írtva), mikor ők is jól tudják hogy alaptalanul félek. Csak még heccelnek feleslegesen.. Anyámmal egyébként nem túl jó a viszonyom, folyton ordít, nem csak velem, mindenkivel.


Szóval mit gondoltok, mit kezdjek ezzel a sok hülyeségemmel? Menjek pszichológushoz? Tanácstalan vagyok! :/



2017. máj. 24. 20:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Én nagyon hasonló cipőben járok, teljesen alaptalan dolgok miatt szorongok, nekem már pánikrohamom is volt kettő a sok stressz miatt. Én is tudom magamról, mint ahogyan te is hogy ezek alaptalanok, de nem lehet vele mit csinálni :) A pszichológus segít feldolgozni, irányítani a gondolataidat, ha megengedheted magadnak keress fel egyet én is ezt tettem. Ezek egyébként úgynevezett katasztrófagondolatok, ami gyors tippet tudok adni és én is kaptam a orvosomtól, hogy ezeket ha eszedbe jutnak azonnal próbál meg ,,megcímkézni" , hogy csak az agyad szórakozik veled, és keress rá egy megoldást. Például mi lesz ha egyes lesz a matek dogám --> mi a legrosszabb eset? Tényleges egyes lesz, és majd kijavítom. Nem ez alapján fog rólad véleményt alkotni senki, főleg ha kitűnő tanuló vagy, mindenkinek vannak rosszabb napjai, ez tényleg nem a világ vége :) Anyukádék viselkedése sajnos nem segít, nagyon nehéz, de próbáld meg lerázni magadról. Ezeket a nagy düh kitöréseket is kezelni kell valahogyan.. próbálj meg sportolni, add ki magadból ott ami fáj! Bocsánat ha hosszú lett, de együtt érzek veled, az első rohamom után én is mindenen sírva fakadtam, semmi életkedvem nem volt, már jobb, sokat segített a pszichológus de mindig vannak rosszabb napok. Sok sikert!
2017. máj. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Szerintem keress fel egy szakembert.Ha kiöntöd neki a szíved,sokkal jobb lesz.Én is ebben a cipőben jártam pár éve.Szerencsém volt,hogy nagyon jóba voltam egy pszichiáterrel,akinek elmondtam mindent.Ő sokat segített nekem,és ma már én is pszichiáternek készülök.

A családoddal pedig beszéld meg.Hívd össze őket,üljetek le beszélgetni,akkor is,ha nem vagy velük olyan jó viszonyba.Mondd el nekik a félelmedet,kérd meg őket,hogy ne feszélyezzenek,inkább segítsenek.Ne állj nekik,csak sorakoztasd fel az érveidet. Anyukáddal is ülj le,kérdezd meg tőle,miért ideges mindig,próbálj rajta segíteni.

Neked pedig még annyi,hogy mikor valamitől elkezdesz alaptalanul parázni,gondolj arra,hogy másokhoz képest te milyen jó helyzetben vagy.És fel a fejjel! Nem vagy egyedül.


22/l

2017. máj. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!