Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudom hogy bajom van, az...

Tudom hogy bajom van, az életem egy pokol, mégsem merek elmenni orvoshoz, mert mi van ha nem segít érzés?

Figyelt kérdés

Nálam jelenleg ez a probléma. Nem akarok untatni senkit azzal hogy milyen okokból kifolyólag. Mondjuk úgy hogy saját magam legnagyobb ellensége vagyok.


"Negatív, kritikus éngondolatok megjelenése. Mintha egy személyreszabott ellendrukkerünk lenne, aki mindig tudja, mi esne a legrosszabbul, hol van a gyenge pontunk, és azt célozza meg. Ez a belső hang néha olyan észrevétlenül végzi munkáját, hogy fel sem tűnik, csak az, hogy elromlott a kedvünk. Egy hasonlattal élve a negatív önértékelés olyan, mintha össze lennénk zárva valakivel, aki mindig kritizál."


Pontosan ez nálam a helyzet. Ezért nem is jön össze semmi az életben. Bármibe kezdek, minden balul sül el. Soha nincsen sikerélményem. Ez pedig mégjobban elmélyíti nálam az öngyűlöletet. Most már ott tartok, hogy szinte már örömömet lelem az önsanyargatásban. Úgy vagyok vele, hogy bármilyen rossz dolog történik velem, én azt teljes mértékben megérdemlem. Már arra sem vagyok képes, hogy önmagamért tegyek bármit is, egyfajta passzivitás vett rajtam erőt.

Arra a személyre pedig egyenesen ellenségként tekintek, aki a "jó tulajdonságaimat" ecseteli. Mert úgy gondolom hogy valamilyen aljas, hátsó szándék vezérli az illetőt, aki ezért a bizalmamba próbál férkőzni. (Nagyon sok negatív tapasztalatot gyűjtöttem az évek folyamán.) Gyűlölők az utcára kimenni, kellemetlen szorongással tölt el emberekkel találkozni a való életben, kommunikálni velük. Folyton olyan gondolataim vannak, hogy mindenki azt lesi hogy hogyan nézek ki (általában slampos vagyok, mert már nem törődök a megjelenésemmel sem) vagy hogyan tudnának belémkötni. Ezért képtelen vagyok emberi kapcsolatokat kialakítani, a meglévő kapcsolataim pedig állandóan elsorvadnak.

Ezek miatt folyton rosszkedvű, lehangolt, depressziós vagyok. Jellemző nálam a mértéktelen evés és alkoholizálás (mint örömpótló tevékenység). Úgy megyek mindennap dolgozni, mintha kivégzésre mennék. Már fizikai tünetek is jelentkeztek: gyomorfájdalom, gyomorégés, bélgörcsök, hányinger, fejfájás, szédülés, levertség, végtagfájdalmak. Alig alszom éjszaka, napközben a koffeinen függök, napvégén az alkoholon. Minden egyes nap. Ezért már máson se jár az agyam, mint az öngyilkosság és állandóan azért imádkozom, hogy vigyen el az ördög.


Csupán azért tettem föl ezt a kérdést, mert abban reménykedem, hátha találok valamilyen kiutat ebből a lehetetlen helyzetből, mert így nem lehet élni. (Mert azért minden ember vágyik a szíve legmélyén egy normális életre.)


Az a baj, hogy annyira nem tudok megbízni a saját megérzéseimben, hogy azt se tudom hogy melyik szakemberhez kéne fordulnom. A "belső negatív énem" pedig folyamatosan lebeszél arról, hogy segítséget kérjek "mert úgyse lehet rajtam segíteni, az emberek csak a pénzt nézik, nem azt, hogyan segítsenek". Ezért sem merek szakemberhez fordulni. Viszont tudom ha ez így marad, akkor nekem rövid időn belül végem. Ezért is szeretnék tanácsot kérni hogy milyen irányba induljak el. Őszintén hálás lennék a segítségért.

27/F


2017. máj. 25. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia!Írhatnék Neked egy 500 oldalas tanulmányt erről a jelenségről, amin én is átmentem.Most csak címszavakban.Piát letenni!Koffeint csökkenteni! Tisztálkodás, sportolás. Szakembert addig keresni, amíg egy igazán jót nem találsz.Átmenetileg antidepresszánsok, amik nem oldják meg a problémákat, de adnak egy kezdő lökést, ami segíthet.Olvass, írj, tervezz!És: NE ADD FEL!!!
2017. máj. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"mert úgyse lehet rajtam segíteni, az emberek csak a pénzt nézik, nem azt, hogyan segítsenek.,,



Sajnos sok rosszat kaptál az életben,megértem

sajnos sok rosszat kaptam én is.

Ne add fel,keress valami elfoglaltságot,például hallgass zenét amit szeretsz és nyugtat Téged!

Ne dobd el az életet,te is értékes ember van,Isten minden embert szeret!

Vegyél magadhoz egy kisállatot,gondozzad nagyon sok boldogságot és szeretet ad neked!!!

Tudom értékes ember vagy te is,kár lenne érted ha feladnád az életet,kérlek ne hagyj itt minket!

Szép napot kívánok neked! 30N

2017. máj. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

# 2

Kedves válaszoló! Köszönöm! Fél kezemen meg tudnám számolni, hányszor szóltak hozzám jó szót az életben, ami ráadásul őszinte volt. A legtöbb esetben mindig kiderült, hogy akik rendesek voltak velem, azokat is vmilyen hátsó szándék vezérelte. Sajnos nem mondhatom el magamról, hogy "szerető" családi háttérrel rendelkeznék. Nálunk az állandó gyakorlat a "veszekedjünk a gyerek előtt, kenjünk rá mindent a gyerekre" volt, meg a folyamatos gyűlölködés. Inkább hadd ne részletezzem hogy milyenek voltak a "szülők" mert csak fölmérgesítem magamat. Az iskolában emiatt lettem introvertált. Azokat meg, akik egyedül vannak, a csürhébe verbuválódott kölkök könnyebben betámadják.

Sajnos ezek a dolgok a későbbi életemre is rányomták a bélyegüket. Állandó stressz, depresszió, pánik, szociofóbia, nehéz beilleszkedés bárhová stb. Az orvosok, akikhez jártam segítségért vagy félrekezeltek, vagy rossz gyógyszert írtak fel. Csoda hogy rászoktam az alkoholra?


Az eddigi életem folyamán csak rossz dolgokat kaptam az élettől és az emberektől. Azért is vagyok úgy, hogy nyilván bennem van a hiba és ezért is utálom magamat, amiért nem tudok „normális emberként” élni és ezért is agyalok már azon, hogy befejezem az egészet MERT ELEGEM VAN MÁR EBBŐL A ROHADT ÉLETBŐL! Eddig is csak az tartott életben, hogy próbáltam magamat bíztatni arra, hogy hátha jobb lesz egyszer, hátha jobb irányba indulnak el a dolgok. Én is szeretnék családot, egy olyan munkahelyet, ahol megbecsülnek, megfizetnek és nem a belemet hajtják ki éhbérért, mint egy rabszolgának. Olyan emberekkel összebarátkozni, akik tényleg normális, emberi módon viszonyulnak az embertársukhoz és nem azt lesik, hogyan vágják el a másik torkát (mint ahogy a magyarok 95%-a általában).


Amúgy azt se tudom hogy ide miért jöttem kérdést föltenni, ugyanis valahányszor megpróbáltam, általában mindig csak a vicceskedő trolloktól kaptam választ. De mit várjon az ember egy olyan néptől, akiknek a nagyrésze agymosott, idióta, degenerált birka és olyan aljas és rosszindulatú, hogy állandóan azt lesik, hogyan tegyenek keresztbe a saját honfitársuknak, hogyan tiporják el a másik embert. A kis magánéletükön, a saját önző érdekeiken és az anyagiakon kívül nem tisztelnek se istent, se embert. Tipikusan a „rúgjunk bele a földön fekvőbe mégegyet” mentalítás jellemzi a magyar emberek jelentős hányadát. Ezért úgy vagyok vele, hogy meg is érdemeljük ezeket a népnyúzó, népverő, hazaáruló, aljas, zsarnok maffiarezsimeket.

Én csak azt sajnálom hogy belőlem hiányoznak ezek a tulajdonságok, mert manapság csak az ilyen emberek érvényesülhetnek az életben.

2017. máj. 27. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!