Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris vagyok vagy ez...

IKii kérdése:

Bipoláris vagyok vagy ez valami más?

Figyelt kérdés

Lehangoltnak érzem magam,néha csak ürességet.Van amikor öngyilkosságon gondolkozom.Suliban nincs csak 2 barátom.A szüleim elváltak amikor kicsi voltam,nevelő apám van aki szép szavakkal nem a legkedvesebb személy.Van amikor boldog,hiperaktív vagyok de utána megint depressziós hangulatom lesz és legszívesebben az ágyamban maradnék és sírnék.Azt hittem a rossz hangulat a kialvatlanság miatt van ezért megpróbáltam többet aludni de semmi se változott.Utána olvastam neten és egy weboldalon találtam egy kis magyarázatot mi is az a bipoláris zavar.Idén leszek 15,ez fogható a kamaszkorra vagy tényleg bipoláris vagyok?Vagy ha esetleg valami más?Nem akarok semmilyen mentális betegséget így is alig barátkoznak velem a suliban.Ha lenne valami ilyesmi problémám talán még rosszabb is lenne.


A válaszokat előre is köszönöm



2017. máj. 25. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Amit leírtál, az alapján van rá esély, hogy bipoláris vagy.De nem biztos.A kamaszkorban is vannak hangulatingadozások.De ha nagyon átmégy szélsőségekbe (úgy értem, ennél is jobban), érdemes lenne szakemberrel beszélni.
2017. máj. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

"olvastam neten és egy weboldalon találtam egy kis magyarázatot "


Ez a baj. Az összes buta, ostoba és lusta tinédzser ráfogja mindig másra ahelyett, hogy megemelkedne és tenne az ellen, amit nem akar! Könnyű ráfogni, meg persze túl divatos is lett ez a "mentális betegségem van".

Nyakonvágnám az összeset.

2017. máj. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

A kondenzátor meg a tranzisztor bipoláris, Te meg szimplán tizenéves vagy. Foglald el magad valamivel, és nem leszel depis. Nem ilyen baromságokra kell fogni a dolgokat.


17/F

2017. máj. 26. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idős koromban nekem is voltak hangulatingadozasaim, de ez egyertelműen a kamaszkor szamlajara volt irhato. Azt kell megfigyelni, hogy meg tudod e mondani, hogy amikor sirsz, akkor annak mi az oka. Ha van oka, akkor nagy baj nincs... ha nincs oka/ nem tudod megmondani, akkor mar lehet gyanakodni ilyen, vagy hasonlo (nem feltetlenul) betegsegre. Azert is mondanam csak a kamaszkort mert en azt a ket vegletet fedeztem fel, hogy ALTALABAN vagy szuletestol vagy 18-20 eves kora korul lesz valaki bipolaris (+ a ritka kivetelek). Figyelj magadra, aztan ha ugy gondolod, menj el pszichologushoz, mert lelkileg feldolgozatlan dolgok miatt is lehetnek hangulatingadozasai egy embernek (emlitetted a szuleid valasat).

Az egyik elottem szoloval pedig egyet kell ertenem, manapsag nagyon imadjak magukat kulonbozo elvont, "züllött" szemelyisegu kemenyek mentalis betegnek kikialtani magukat, holott teljesen mas bajuk van. Fogadni mernek, ha tenyleg mentalis bajuk lenne , sokan terden kuszva konyorognenek az ilyenek a halalert, ugyanis ezek a betegsegek, iszonyatosan megterheloek mentalisan, sokkal "farasztobb" mint ha lehuzna valaki egy huzamban 12 orat (ezert is valnak sokan kezeles es gyogyszerek nelkul munkakeptelenne).


Udv: egy bipolaris

2017. máj. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Igen megértem azokat is akik azt mondják hogy ez most a tinédzsereknél a divat.De ha én is a "divatot" követném nem mondanám azt hogy nem akarok mentális beteg lenni.Egyik osztálytársam is most meg van halva és mindenkinek mondja hogy ő depressziós.Sokan el is hitték,pedig ez már ott elbukott hogy híreszteli hogy ő depis,mert egy depressziós ember nem mondaná el hogy depressziós.Szóval tényleg megértem hogy többen felháborodnak úgymond az ilyen kérdéseken mert tényleg sok az ilyen "kemény gyerek" mostanában.És az egyik válaszolónak aki mondta hogy foglaljam el magam.Elfoglalom magam,méghozzá rajzolással.Mással nem nagyon tudom elütni az időt mert a tv-ben is manapság csak a valóság show-k meg az ilyenek mennek amiket nem szeretek :/ Lehet szólok anyának hogy csinálni kéne ezzel valamit esetleg pszichológushoz elmenni mert az esetleg megmondaná hogy tényleg van valami bajom vagy csak serdülő kor.A válaszokat még egyszer köszönöm
2017. máj. 26. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!