Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Túl vagyok az első kapcsolatom...

Túl vagyok az első kapcsolatomon, és szerelmileg érzéketlenné váltam. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Az említett első kapcsolatom 3 évig tartott. Nagyon szerelmes voltam, és elméletileg az exem is belém. De a környezete sokban befolyásolta őt, és kinevettek a hátam mögött alaptalan dolgokért. Aztán állítólag én bántottam, mindig, de soha nem tudta megmondani mivel. Csúnya vége lett. Kisírtam magam, és fellélegeztem. Addig mindig kétségek közt éltem és az önbizalmam is nullán volt, de a szakítás után sokkal kiegyensúlyozottabbá váltam. párhónap elteltével belementem egy kapcsolatba ami 1 hónapja tart. A baj az hogy túl sok nekem, nem vagyok szerelmes. Nem erre számítottam. Azt érzem hogy teljesen érzéketlenné váltam. Undorodom a romantikától.

Lehetséges hogy az előző kapcsolatom amibe mindent beleadtam tett tönkre érzelmileg? Változhat még ez?

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. máj. 25. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak túl korán ugrottál új kapcsolatba. 3 év azért nem kevés idő. Nyilván nem vagyunk egyformák, de utána én legalább 1 évig inkább egyedül lennék.
2017. máj. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel az érzéssel nem vagy egyedül.

Tobb mint 1 éve lett vége az első kapcsolatomnak, ami 4 évig tartott. Azóta voltam randikon, de semmi varázs, semmi.. Pedig az eseteim külsőleg és belsőleg is nyerőek.

De ez van. Nem is hiányzik az életembe egy kapcsolat jelenleg. Jó egyedül..most ezt a szakaszt elém meg. Majd biztosan fog változni ez a dolog...

23/L

2017. máj. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a válaszokat, örülök hogy nem vagyok egyedül ezzel.
2017. máj. 26. 07:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Az emberek valamiért azt hiszik, hogy ez valami kötelező norma, hogy "legyen valakid", meg randizni kell, kimenni a "húspiacra", hogy bebizonyítsd magadnak, hogy értékes vagy, vagy mittudomén, miért. A szerelem, a varázs nem egy olyan dolog, amit össze lehet hozni, mert "kéne már". Meg kell várni, amíg jön. Nekem 37 évem alatt kétszer volt összesen. Sajnos mindkétszer csúnya véget ért, de legalább hozott boldogságot is az életünkbe. Egyébként meg belementem dolgokba, csak mert a másik "szimpi" volt vagy "megfelelőnek" tűnt, na abból csak csalódás, konfliktus meg szenvedés lett.

Na aggódj, ha jön valaki, aki majd tényleg olyan erővel fog vonzani és lelkesíteni, az majd feledteti veled a "régit". Az se baj, ha nem lesz belőle végül semmi, egy pár hetes plátói fellángolás is sokat segít.

2017. máj. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!