Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek, ha a férjem...

Mit tehetek, ha a férjem öngyilkos akar lenni?

Figyelt kérdés
Már azon kívül hogy igyekszem lebeszélni róla, meg megpróbálom pszicsológushoz elvonszolni.
2017. máj. 26. 14:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Hát azt kéne tenni hogy nem itt feltenni ezt a kérdést hanem segítséget kérni.....
2017. máj. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi az előzménye ? Történt valami komoly ügy esetleg munkahelyi életviteli ártalom ? Mérgezés szeszfogyasztás vagy unalmas egyoldalú lét stb ...
2017. máj. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Oké, de ha nem akar pszichológushoz menni honnan kerhetek segítséget?
2017. máj. 26. 14:34
 4/15 A kérdező kommentje:
Közvetlen elözménye veszekedés, de apróságon, egyébként egyhangúan, unalmasan él gy ideje, nem tudom elcsalni sehova, csak dolgozik meg itthon fekszik.
2017. máj. 26. 14:35
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
A háziorvoshoz vidd el, vagy akár hívd ki házhoz a háziorvost, ha magától nem hajlandó a férjed elmenni hozzá. A háziorvos öngyilkossági veszély esetén beutalja a pszichiátriára, ahova mentővel akarata ellenére is beviszik, mivel önveszélyes. Ott pedig kezelni fogják. Mik az előzmények? Volt már öngyilkossági kísérlete? Mennyire konkrét a megvalósítási terve (pl beszerzi az eszközöket, konkrét elépzelése van). Az öngyilkosság mindenképpen depressziós ember agyában születik meg, itt a lebeszélés kevés, súlyos esetben gyógyszerre van szükség és mindenképpen pszichoterápiára, de nem pszichológusra, hanem pszichiáterre. Aki persze tényleg meg akarja valósítani, az nem annyira beszél róla, hiszen akkor megakadályozhatják, aki viszont beszél róla, az inkább segélykiáltásként értelmezhető.
2017. máj. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%
Ez lehet kimerült kapcsolat , ha nincs semmi ami közös és tudtok önállósodni akkor inkább a külön út . Ez unalom kategória és figyelem felkeltés .
2017. máj. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Kiszönöm, ha nem tudom rávenni hogy magától menjen, hívni fogom az orvost.

Nem unalom, próbáltam hívni ezerfelé, kérdeztem mit csinalna szívesen, hatha csak az én ötleteim nem érdekelték, de semmi. Inkább depresszióra tippelek, és segélykiáltás tőle az öngyilkososdi, sósavat és fehérítőt akarta meginni. Meg tudtam akadályozni, azt látom rajta hogy sem engem, sem a gyereket nem tudná bántani, "csak" önmagára veszélyes. Azóta nem próbalkozott, hajlik a pszichológusra (eddig arról volt szó, de így akkor pszichiáter), nem szabadult meg a rossz gondolatoktól csak nem próbálkozik a megvalósítással.

2017. máj. 26. 14:50
 8/15 anonim ***** válasza:
44%
Ha orvosi segítséget nem akar kérni akkor szépen megkéred ,hogy legalább a te közeledből takarodjon el és ne nyaggasson a hülyeségeivel!
2017. máj. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát ez meglehetősen konkrét. Ne hagyd otthon egyedül! Meg kell vele értetni, hogy a depresszió betegség, ugyanolyan szervi betegség, mint a vakbélgyulladás, nem ő tehet róla, de gyógyszerrel és terápiával jól kezelhető, ő is jobban fogja magát érezni, és okoz soha ki nem heverhető fájdalmat az általa elvileg szeretett feleségének és gyerekének. Ebben a végsőkig elkeseredett helyzetben nem nagyon gondolnak másra, de azért mondani akkor is kell. Majd írd meg, hogy alakul.
2017. máj. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
okoz helyett nem okoz értendő
2017. máj. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!