Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet annak az oka, hogy...

Mi lehet annak az oka, hogy egy paranoid skizofrén betegre egyszerűen nem hatnak a gyógyszerek,20 éve kezelik és mégis egyre rosszabb állapotban van?

Figyelt kérdés

A téveszméi jelenleg olyan súlyosak, hogy néha különböző állatoknak képzeli magát, folyamatosan (!) hangokat hall... Tisztább pillanataiban kb. minden családtagjával barátjával, ismerősével megszakítja a kapcsolatot és összesküvőknek hiszi Őket, néha választ pár embert a környezetéből akiket szentnek kiált ki és azok gondoskodnak róla igazából. De havonta, fél évente, vagy évente Őket is megutálja és ellenük fordúl aztán választ mást. Komoly "könyveket" ír a különböző kapcsolatairól, bonyolúlt, de többnyire logikus kód rendszerekkel ellátva... Rokoni kapcsolatokat vél felfedezni hírességekkel, valamint kidobálja a kajákat mert azt hiszi hogy mérgezettek vagy az ellenségei önkielégítést végeztek az ételébe és benne fognak "kikelni" a gyermekeik. (komolyan.)

Meg még sok extrém beteg dolog, de szinte sosem agresszív, max. szóban.


Én nem vagyok közeli ismerőse, de tudom hogy elvileg nincs gyámja mert, van valami %os dolog és Ő papíron még az a kategória akinél nem kötelező, vagy mi. De mint írtam nem vagyok közeli ismerőse így ezeket nem tudom. Illetve a nővére is mondta, hogy nincs gyámja, ezen okokból. De "zártosztályon" (nem tudom hivatalósan hogy nevezik) többször volt, de ott nem csinál semmi kirívót, szinte katatón állaptban van, csak eszik meg ami létszükség.

Viszont 20 éve amikor diagnosztizálták nála a paranoid skizofréniát, akkor egyálltalán nem viselkedett ennyire betegen, s mégis autómatikusan kórházba szálították és gyógykezelték. De ahogy teltek az évek egyre nehezebb volt bevitetnie a nővérének (ha egyre veszélyesebbnek tűnt). Aztán eljutottak odáig, hogy egyálltalán nem is lehetett bevitetni mert azt mondták, hogy amíg nem tesz valami konkrét dolgot addig nem lehet. Íhy volt egy éve amikor végig nagyon rossz állapotban volt. Végül tett valamit (nem olyan súlyos dolgot, most lényegtelen) amire indokolatlanúl sok rendőr segítségével bevitték a kórházba, viszont még aznap este ki is engették! Gyógyszert folyamatosan kap havi 1 injekcióban, ez 100% meg vannak róla a papírjai! illetve elvileg többször váltottak is gyógyszert (de utóbbit csak tőle tudom, ami tévképzet is lehet).


Amiért a kérdést kiírtam, hogy tényleg ennyire rossz állapotba is kerűlhet egy ilyen beteg folyamatos gyógyszer mellett? Igazából akkor neki esélye sincs a tünet mentes életre?

Csak mert mostanában sokaktól hallottam, hogy a skizofréneket bár gyógyítani nem, de manapság milyen könnyen tünetmentesíteni lehet... Vagy lehetséges, hogy valamit elszúrnak a kezelésében? Esetleg nem is jár kezelésekre és rosszúl dokumentálják? Vagy alapvetően rosszúl diagnosztizálták és valami más baja van amire nem hatnak ezek a gyógyszerek?

Mennyire gyakori az ilyen, hogy valaki ennyire immunis a szerekre és állandó kezelés mellett is kb. olyan mintha nem kezelnék?

Mivel még sosem követett el semmi súlyosat, így a hivatalós szerveket nem nagyon érdekli.


Bár nem annyira az én dolgom és tudom, hogy egyáltalán nem tudok semmit a témáról, de most el kezdett foglalkoztatni...


2017. máj. 28. 06:44
 1/1 anonim ***** válasza:
30%
Minden lehet, de talán érdemes lenne bepróbálkozni ördögűzéssel.
2017. máj. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!