Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki írna nekem valami...

Valaki írna nekem valami megnyugtatót?

Figyelt kérdés
Kényszerbeteg vagyok, és most nagyon elárasztottak engem a gondolatok... hogy mindenki utál, hogy ki fognak rúgni, hogy sohasem leszek normális ember stb. Egész nap kávét iszom, kávéfüggő vagyok. Járok orvoshoz, és gyógyszert is szedek, de egy pár napja megint rosszul érzem magam... az orvoshoz csak kb. egy hónap múlva tudok visszamenni, mit csináljak addig? Hogyan segítsek magamon? Írjatok bármi biztatót.

2017. máj. 28. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amíg sok kávét ittam nekem is minden bajom volt, igyál inkább teát az jobb.
2017. máj. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

Hagyd abba a folytonos kávéivást, ez nagyon megviseli a szervezetet, idegrendszert, igyál reggel 1 kávét és utána zöldteát, citromfű teát, egyéb nyugtató teákat is ihatsz.

Gondolataidat fordítsd át, pozitívra és azt ismételgesd, pl.: munkahelyemen megbecsülnek, szeretnek, sokáig itt fogok dolgozni, egészséges vagyok, jól érzem magam, sbt. Ezeket írd fel egy papírra és olvasgasd, vagy mondd el többször egymás után, meglátod egy idő után átállnak a gondolataid a pozitív dolgokra.

Menj sokat sétálni és gyönyörködj a természetben, sportolj, esetleg segíts olyan embereknek akik rászorulnak, pl idős vagy beteg embernek bevásárolsz, segítesz.

2017. máj. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is OCD-s vagyok. Évekig teljesen kész voltam tőle, viszont a pozitav dolgok sokat segítenek. Nálam az jött be, hogy mindig apró jó dolgokat teszek ki magam elé, akár csak egy jó filmet este a TV-ben, vagy épp egy finom vacsorát... A lényeg hogy legyen előttem valami jó dolog, és ha úgy érzem baj van, akkor ezekkel etudok annyira terelni a gondolataimon, hogy ne legyen gond.
2017. jún. 3. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!