Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem kezdem elveszteni a...

Úgy érzem kezdem elveszteni a kontrollt magam felett?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 19 éves Politológia hallgató vagyok. A szüleim elváltak 13 éves koromban, sosem szerettem őket igazán, mert nem azért szeretnek aki vagyok, hanem azért, amilyennek ők akarják, hogy legyek. Ez legfőképpen apámra igaz, akit szívből gyűlölök együgyűsége és hirtelen modora miatt. Vele élek a kedvezőbb anyagi körülmények miatt. Anyámtól azért költöztem el, mert volt 1 konfliktusunk, amit ő úgy gondolt, hogy világgá kell kürtölni ahelyett, hogy megbeszéltük volna otthon a négy fal között. Mint mondtam, ezen a szakon tanulok, ami amúgy nem érdekel, de mivel apám addig rágta a fülemet, és akaratoskodott velem, kénytelen voltam beleegyezni. Nem bírom egyszerűen elviselni, hogy szerinte a legjobban úgy tud rám hatni, ha folyamatosan b*sztat, ami miatt eléggé morbid gondolatok is megfogantak már a fejemben vele kapcsolatban. Barátaim vannak, azonban ők sem tudnak ezen segíteni, lévén, hogy mindenki a saját bőrén tanul és ebből kifolyólag senki sem képes átérezni a jelenlegi helyzetemet, és mint tudjuk mindenki a saját bajával foglalkozik. Ha át is érzik, képtelenek segíteni. Az emberek kívülről egy jókedvű embert látnak bennem, aki mindig segít másokon, azonban teljesen üresnek érzem magam, nem lelem az élet értelmét, egy rohadt mókuskereket látok csak.

#piszchés problémák
2017. máj. 29. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi a kérdésed?
2017. máj. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Konkrétan az, hogy mit tegyek..
2017. máj. 29. 23:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Tanulásban válts arra, ami érdekel is. Kérd meg az apád, hogy támogasson. Ha nem teszi, akkor keress a suli mellé munkát és mondd azt, hogy fedezed a költségeid. Ha a váltás után azt sem engedi, hogy ott lakj, az szívás, de albérletbe elmehetsz más diákokkal. Kemény időszak lesz, de előbb-utóbb a végére érsz majd.
2017. máj. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hat en full ugyan ebben a helyzetben vagyok. Az en megoldasom: keress egy olyan teret, vagy kettot harmat, (ha az egyik megszunne ne legyen baj) ahol levezeted az osszes feszultseget. Pl ha ennyire nehezkesen erted meg magad apaddal, keson menj haza es akkor is aludni. Csinald ugy hogy most ez a dolgod most az a dolgod, sokat kell tanulnod...stb otezer kifogas es kozben keresen pl sport klubbot konyvtart ahova beulhetsz nyugodtan tanulni( amit eredetileg szeretnel) klubbok ahol ellazulhatsz( nem az ivaszat hanem pl a tanc) a lenyeg hogy keveset erintkezz es mikor hazaersz vagd be a szomoru fejedet plusz turd el azt a fel orat ameddig cseszeget. Reggen koran kelsz es mesz is tanulni edzeni fejleszteni magadat, elore megcsinalod a reggelidet es lelepsz mielott felkelne a fater. Pl reggel 4 kor vagy 5 kor vagy 3 kor, ha a fater 4 kor kel. Jol beosztod az idodet de ugy hogy csak te tudod mikor mit csinalsz utana johet a jatek. ;)
2017. máj. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Térképezd fel a kollégiumi lehetőségeket. Havi 11-15 ezer forintból meg lehet oldani. Költözz be, ha lehet, távolodj el, figyelj magadra és próbálj meg érzelmileg elhatárolódni. Fogadd el, hogy apádnak így megy, és koncentrálj arra, hogy akkor ezzel most hogy bírkózol meg. Ez van. Sokaknak sz.r a családja, furcsák, nehát elviselhetetlenek a szülei, de a saját boldogságunk kovácsai vagyunk! Meg lehet csinálni, csak tér kell magunk számára. Szerintem a kollégium jó megoldás lehet, mert nyilván az albérlet borsosabb, bár ha 3-4-en összefogtok az is megvan 20-25 ezerből per fő.
2017. máj. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!