Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofréniára ti milyen...

Skizofréniára ti milyen gyógyszereket szedtek?

Figyelt kérdés

Nálam most kezd kifejlődni, lehet, hogy a későbbiekben gyógyszereket kell majd szednem, de még vissza kell majd mennem a pszichiáterhez későbbi konzultációra és akkor eldönti.


Naponta kb. hányat kell majd szednem? Mi a nevük és átlagosan mennyire drágák?


(Tudom, hogy egyéntől is függ, de nagyjából érdekelne.)



2017. máj. 31. 00:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem regebben irtak restigulin 10 mg , aripiprazol sandoz 15 mg, abilify 7,5 mg. A hatoanyaguk ugyanaz, nem egyszerre kaptam hanem csak probaltak nekem beallitani. Amugy kb amolyan huszezer forint nemelyik, de ha pszichiater felirja van rajta eu100 vagy mi, es akkor mar max egy ezres :) en nem ajanlom amugy ezeket a gyogyszereket. Engem ugy leszedalt a 15 mg hogy napi 20 orat alzdtam, nem tudtam suliba menni 2 honapig. A 10mg en azt hittem bevalt, de parom figyelmeztetett, hogy kb. ugy "flashelek", mint egy LSD-s. Ezt hallva azt a gyogyszert kivagtam. 2 hettel kesobb pszichiatrian kotottem ki, mert botrany volt miattam a suliban. Ott adtak a 7,5-oset, ami vegkepp hatastalan volt. Aztan ramirtak, hogy depresszios vagyok, es azzal hazakuldtek, hogy nem irnak ki semmit, mert egy ideig hatna, utana mar az sem segitene semmit. Azota nincs antipszichotikum, es meg elek..nem mondom, hogy minden oke, de ez van. Es mar nem tudok kihez menni, mert nincs rendes pszichiater.
2017. máj. 31. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogy érted azt, hogy nincs rendes pszichiáter?
2017. máj. 31. 14:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Ugy hogy nem ertenek meg. Nem segitettek :( egyedul "oldom meg"
2017. máj. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Ez függ attól is,hogy mik a tüneteid.
2017. máj. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én kventiaxot szedek. Napi 300 mg lefekvés előtt. Hozzá antidepresszánst is minden másnap. Jól vagyok tőlük. Tudok dolgozni ès nagyjából normális èletet tudok èlni. Keress egy normális pszichiátert. Hidd el, vannak normálisak is. A lènyeg, hogy legyèl hozzá őszinte.
2017. máj. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én régen Zyprexát, de az még előző generációs volt, több volt a mellékhatás, mint amit segített, később abilify-t, de annál nem éreztem semmi változást.
2017. jún. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Aktuális-e még a kérdés???? Mi lett végül veled?? Gyógyszert szedsz most??? Tudom ajánlani a pszichoterápiát: Budapest, XX.kerulet, Thalassa ház. Jobbat tenne, mint a gyógyszer. Ezer melléktünetük van azoknak. És csak egyre több kell belőle. Hosszú távon meg káros is lehet. A terápián megtanulnád kezelni ezeket a dolgokat és az élet többi területén is úgymond jobban csökkenteni a szorongásokat, hogy ne befolyásoljon a munkában, pár-társas kapcsolatokban stb.
2018. jan. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
szívjál sok füvet, ha nem az váltotta ki
2022. dec. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!