Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris vagyok, és az erre...

Bipoláris vagyok, és az erre kapott gyógyszerem nem tudom kiváltani hónapok óta pénzhiány miatt. Ezt ma ismét elmondtam az orvosomnak s csak annyit mondott Pedig szedni kéne. Aztis mondtam, hogy öngyilkossági gondolataim vannak. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Most ott tartok, hogy érzem jön a zuhanás. Előtte hetekig pörögtem, egy rekord idő volt, minden percét élveztem, de most rosszul érzem magam. Száguldok lefelé a hullámvasúttal, mert nem tudom kiváltani a gyógyszert.

2017. máj. 31. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudnak mit csinalni, ezt neked kell megoldani. Ezek a gyogyszerek amugyse valami nagyon dragak, van rajtuk eleg sok tamogatas. Tudom nagyon jol, nem egy felet szedtem mar. A mostani gyogyszerem konkretan 39ft egy honapra.
2017. máj. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezd meg a háziorvosodat (ha vele jobb a viszony, mint a pszichiáterrel) hogy milyen lehetőségeid vannak. Ezt a gyógyszert kaphatod-e támogatással, magasabb támogatással. Ha igen, és a pszichiáter nem akarja úgy felírni, akkor keress másik dokit.

Ha nincs ilyen lehetőség (mert lehet, hogy nincs, és ezért nem tudott a pszichiáter sem semmit mondani) akkor csak az segíthet, ha kölcsönkérsz valakitől. Egyedül élsz? Szüleid, barátok nem tudnak kisegíteni?

2017. máj. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szüleim sajnos már elhunytak. Egyetemet fejezem be remélhetőleg idén. Barátaim szerint gyógyszer nélkül kellene élnem, igaz ők látják mikor pörgök vagy vagyok a mélyben és megértik. Kölcsön kérni csak végső esetben fogok, amikor már tényleg úgy érzem, hogy be kellene vennem. Sose kértem eddig senkitől. Több gyógyszert is kipróbáltam, így jelenleg van 1 doboz depakine chrono nevű, ami nem használt még előző évben. Esetleg kezdjem el ezt szedni?
2017. máj. 31. 12:23
 4/7 anonim ***** válasza:
3: ne kezdj el másik gyógyszert, főleg, ha az nem is használt, és van olyan, ami használ.
2017. máj. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen ne szedj másik gyógyszert!Szerintem pár száz forintot adnak kölcsön a barátaid.Ha nagyon spórolni kell, ne azon a gyógyszeren spórolj, amitől jól vagy, hanem inkább bármi máson.
2017. máj. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire rossz a helyzet ne szégyellj kölcsön kérni! Ha igazi barátok, megértik (ha nem akarod megmondani mire kell, hát kérj fájdalomcsillapítóra, stb.) Remélhetőleg-mivel ide is írtál-nem vagy a legrosszabb stádiumban. Az jó, ha felismered, hogy segítségre van szükséged, ne ez gátoljon a gyógyulásodban. Ez nem fog csorbát ejteni a büszkeségeden, vannak helyzetek, amikor KELL segítséget kérni. Ha nagyon rosszul érzed magad hívj mentőt, ne halogasd a dolgot. Ui.: Mielőbbi gyógyulást:)
2017. máj. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Holnap remélem jobban fogom magam érezni. Engem nagyon zavar, hogy ilyen esetben, amikor mondom is, hogy úgy érzem, hogy magamra vagyok veszélyes, akkor nem ad 1 dobozzal. Pedig ha bajon lesz, akkor már nem tudom neki utólag közölni: hogy pedig én előre szóltam. Olyan, mintha nem érne semmit ez a mókuskerék. Elmegyünk, felírják a gyógyszert és viszlát. Az, hogy utána mi történik, az más kérdés, "mosom kezeit" kategória. Próbálom megoldani péntekig a dolgot, hogy kölcsön kérek, de hó végén még ez is nehéz. Aztán ha nem megy, akkor kénytelen leszek feketén beszerezni, vagy valami olyat, amitől ismét tele leszek energiával. Legyen ez legális, illegális nem érdekel. De nem akarok tovább zuhanni. Mindig megtapasztalom, hogy mikor azt hinném, hogy nincs lejebb, akkor kiderül, hogy van. Viszont ha nem recept útján kapom meg a gyógyszert, hanem pl. netről, vagy kimegyek valamelyik piacra, ahol a megélhetés miatt árulják az öregek a gyógyszereiket, akkor is már bűnöző leszek. Kaptam 2 xanax receptet, azzal kell túlélnem.
2017. máj. 31. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!