Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan süketítsem meg magam...

Hogyan süketítsem meg magam fájdalommentesen?

Figyelt kérdés

Bár kétlem, hogy van fájdalommentes, de mégis, hátha...


Talán ez az egyetlen megoldás, hogy nyugodtan tudjak végre aludni. Lássuk be, ha nem tudok aludni, akkor így is úgy is belehülyülök (ugyebár ismerjük a kísérletek sztorijait).


(Akit nagyon érdekel a sztori: szóltam a szomszédnak, csináljon valamit a kutyával, este 10-től reggel 6-ig zárja be, vagy adjon neki nyugtatót, vagy akármi.

A füldugó nem használ, ugyebár az sem fed el minden zajt.

Szobát cserélni nem tudok senkivel a családból, mert akkor valaki más nem tud majd aludni.

Délután próbáltam aludni, hogy amikor éjjel ugat, kompenzáljam a kiesett órákat, de abszolút ég és föld a különbség nappali és éjszakai alvás között [persze ezt eddig is tudtam], ráadásul van, hogy elalszom mondjuk egy órakörül hajnalban és 3-4 körül megint ugatja a semmit, mert csak áll a lépcsőjükön és ugat-ugat-ugat-ugat, nem szalad a kerítéshez, más kutya nem ugat, szóval a semmit ugatja.

Nem igaz, hogy a szomszédot nem zavarja az a dög, és nem igaz, hogy ha ugat a kutya, akkor nem képes kimenni, hogy elhallgattassa.

Ha kinyírom a kutyát, börtönbe kerülök.)


Nincs más megoldás, mintsem önmagamban tegyek kárt. Öngyilkosság nem jöhet szóba, szeretek élni. Gyógyszereket (altatókat) szintén kizárt, hogy szedjek. Persze a hallásommal is sokat veszítenék, de talán bármi máshoz képest a legkevesebbet. Nem bírom tovább...



2017. máj. 31. 19:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Fordulj az önkormányzathoz tanácsért, ha a szomszéddal nem tudsz megegyezni.
2017. máj. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
vegyél normális fülhallgatót. Nekem extra hallásom van, de azzal még én sem hallok semmit
2017. máj. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Milyen füldugót használsz?

Nekem Howard Leight Laser Lite és Max Lite jött be, az utóbbi talán a középút kényelem és hatékonyság között.

A szokásos 3M narancsosok nekem se értek sokat, amit itthon mindenfelé adnak füldugó gyanánt.

Ha mégsem jön be, akkor a helyi jegyzőnél kell birtokvédelmi eljárást indítani, előtte dokumentálva a zajforrást hangfelvétellel, fotókkal, tanúval.

2017. máj. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Valószínűleg nem jó minőségű füldugóval próbálkoztál. Egyik ismerősöm is nagyon érzékeny éjjel, minden neszre, és neki bevált. Pedig ott a szomszéd szobában ordított egész éjjel a kisbaba, és mégis nyugodtan tudott aludni.


A kutyában felesleges kárt tenni. Nem ő tehet róla, az a dolga, hogy ugasson. Viszont, ha nem tudtok kompromisszumot kötni a gazdájával, akkor tényleg fordulj az önkormányzathoz. Velük majd megfog tudni egyezni, ne aggódj.

2017. máj. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a férjem horkol kb 1000 decibelell és csak füldugóval tudok aludni nekem a méhviaszos gyurmázható cucc jött be 300 ft.
2017. máj. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Már bocsánat, de nem az a dolga a kutyának, hogy ugasson. Ez egy nagyon buta felfogás. A kutya csak akkor ugasson, ha veszélyt érzékel, és ne egy helyben állva, lazább esetben 2-3 órán keresztül, eddigi legrosszabb esetben pedig este 8-tól hajnali 4-ig folyamatosan.
2017. máj. 31. 19:36
 7/17 anonim ***** válasza:

"A kutya csak akkor ugasson, ha veszélyt érzékel" - sajnos azonban a kutya nem úgy születik, hogy ezt tudja. Meg kell tanulnia, vagy másik kutyáktól, vagy az ember kell, hogy rászoktassa azzal, hogy az oktalan ugatásért mindig rászól.

Kérdés az is egyébként, hogy régebben is volt ez a kutya, csak nem csinálta - mert ha igen, akkor valami oka van, hogy rákezdett. Illetve hogy mennyi ideje áll fenn ez a probléma. Ha még csak rövid, akkor könnyen lehet, hogy pár hét alatt megszokod és simán alszol mellette - nem tudom, mennyire hangos. Persze minél jobban idegeskedsz rajta, annál nagyobbra nő ez a probléma.

Egyébként ha munkavédelmi fülvédőt felveszel, még az ágyad mellett ugató kutyát se nagyon fogod hallani, nemhogy a szomszédét. Persze nem túl kényelmes benne aludni, de a végleges süketségnél jobb.

2017. máj. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nálam teljesen mindegy, milyen fülhallgatót használok. A legidegesítőbb hangok így is úgy is eljutnak a dobhártyámig.


Az önkormányzatot még megpróbálom. A jegyzővel kétszer nem tudtam beszélni (mert nem volt ott, hívni nem lehet valamiért), akikkel pedig tudtam, azok kb. egybehangzóan mondták, hogy szerintük ezzel nem lehet mit csinálni. (Fejlettebb országokban teljesen elfogadott, hogy az emberek nyugalma fontosabb, mint az, hogy a kutya éjszaka nyugodtan ugathasson. A rendőr például Németországban harmadik esetnél elviszi a kutyát, nincs kecmec. Még bőven van mit fejlődni ennek az országnak.)


A probléma ott kezdődik, hogy mostanra eljutottam addig, hogy szívem szerint dönteni-borítani tudnék. Ezt persze olyan nem tudja elképzelni, aki ilyet még nem élt át. Ez - bárhonnan is nézzük - emberkínzás.

2017. máj. 31. 19:47
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem azért ajánlottam a füldugókat, mert nem szenvedek ugyanettől. Az oldalsó szomszédban husky van, minden nap hússzor áll neki vonyítani, amikor nem látta a gazdit 10 perce. Addig tart, amíg elő nem kerül.

A szembeszomszédban nyiffogós tacskókeverék van, az mindenre nyiffog ami megmozdul a környéken. Kettővel arrébb pedig nagytestű kaffogó van, ugyancsak gazdihiányban szenved egész nap. Én nem jelentgetek, mert én is sokat zajongok napközben és nem akarok feljelentéshullámot.

"Nem tudom, nálam teljesen mindegy, milyen fülhallgatót használok"

Ez mit takar? Az általam említetteket is? Van vagy 100 márka.

2017. máj. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Amióta csak itt van ez a dög... 4 éve. Mindegy, ma délután sem tudtam aludni. Tanulnom kellene, Dolgozni megyek ugye hétköznaponként... Ezt nem volna szabad másnak félvállról venni. Értem én, hogy manapság trendi önzőnek lenni, na de azért amikor valakinek a mentális egészségével játszanak, az már mindennek a teteje. És rohadtul tudom, hogy amikor az ember már ilyenen gondolkodik, amin én, ott már valami baj kezdődik. Szégyellem, de ez van. Fáj a fejem, álmos vagyok, nem tudok koncentrálni, nem tudok tanulni, előfordul, hogy visszaalszom reggelente, ideges vagyok... ez nem járja. Tönkremegyek.
2017. máj. 31. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!