Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns váltás?

Antidepresszáns váltás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb. 4 hónapig szedtem a Trittico AC 150 mg-os SSRI-t, előtte Rexetint, sajnos már nem emlékszem, hogy milyen volt anno a gyógyszerváltás.

Most Anafranilra állítanak át, és bár már sokat tudok ezekről a szerekről, most mégis úgy érzem, hogy meg kell kérdeznem, hogy meddig lesz ennyire pocsék minden?

Kényszerbeteg vagyok, elsősorban súlyos kényszergondolatokkal mindenféle témában, a Nyírő Gyula kórházban kezelnek most. Ezen kívül borderline személyiségzavarom van, pszichotikus szorongással, és generalizált szorongással.

A Trittico már semmi utóhatást nem váltott ki régóta, beállt már hónapokkal ezelőtt, de most úgy gondolta az orvosom, hogy ideje váltani, mert folyamatosan kiszakadtam a valóságból, annyira szorongtam.

Nem is tudom, hogyan írjam le, amit érzek. Folyamatos izomrángások, olyan érzés, hogy mindenféleképpen mozgatnom kell az izmaimat, alig tudok egy helyben megülni. Tic, rengeteg helyen. Szédülés, vizeletürítési nehézség, szemmozgatási inger stb. A lelki, és agyi dolgokba talán jobb, ha bele sem kezdek. Még csak 4 napja kezdtem el az új gyógyszert, de talán túl gyorsan hagyták el a Trittico-t, úgy érzem, meghülyülök, a szó szoros értelmében. Nem tudom, mi történik körülöttem, még többet esik szét a valóság, nem tudom összeszedni a gondolataimat, megfogalmazhatatlan lélekfeszítő érzés, nem tudom, mit csináljak, csak járkálok fel-alá, mint egy zombi. Nagyon fáradt, és álmos vagyok mindig, pedig csak 0,25-ös Frontint veszek be reggel és délben, estére szedek többet, 0,75-öt, de nem hiszem, hogy annyira kihatna, a Trittico-hoz 1,5 mg alprazolámot szedtem.

A szexuális dolgaim megint teljesen a fejére álltak, képtelen vagyok önkielégítésre, de magát a szexet nagyon kívánom, egy kínlódás ez így. Sokszor megakad a beszédem, nem összeszedett a beszédem sem, és alig tudom ezt is megfogalmazni, amit most írok.

Átmentem már egy két dolgon, de még ilyen rossz talán sohasem volt. Meddig fog ez tartani?

(A gyógyszerellenes emberkék kerüljenek, a saját orvosaim sem gyógyszerpártiak, de annyira súlyos az állapotom, hogy nem tudják megkerülni a gyógyszeres kezelést..)



2017. jún. 4. 17:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Valamint az Anafranil az már nem SSRI. Ez mennyire teheti súlyosabbá a váltást? Ez már a triciklikus antidepresszánsok csoportjába tartozik. Aki esetleg hasonló cipőben jár, tudna nekem pár bíztató szót szólni?
2017. jún. 4. 17:43
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha jelenleg is a Nyírőben vagy, akkor keress egy orvost, és mondj el neki mindent!Ez most megoldható?
2017. jún. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tegnap este visszaálltam a Trittico-ra, van egy tűréshatárom nekem is, sok mindent kibírok, de ez már túl sok volt, nem bírtam állni a lábomon, gyenge voltam, mint a harmat, fájt mindenem. Most nem vagyok benn a kórházban, 1 hetes adaptációra helyeztek, mert kérelmeztem, papírmunkákat kell rendeznem, és ez a hét amúgy is csonkahét. De holnap felhívom a főorvos urat, és elmondok neki mindent.
2017. jún. 5. 08:30
 4/6 anonim ***** válasza:

A kérdéseidre perpillanat nem tudok válaszolni, viszont elvileg a triciklikus/tetraciklikus antidepresszánsok jók. Annyit javasolnék, hogyha ez a mostani sem segít, állj át mirtazapin hatóanyagú antidepresszánsra (ez is triciklikus). Én ezt szedem, és nagyon bevált, illetve beszélgettem másokkal, meg olvastam róla külföldi oldalakon kritikákat, és rengeteg a pozitív visszajelzés. A nyugtatókról pedig szerintem állj le, mert már nem segítenek rajtad, csak rászoktál, és emiatt igényled a szedésüket.

Egyébként 1-2 hetet várj, mert az antidepinek idő kell, míg kifejti a hatását, csak szedd becsülettel, bírd ki a kezdeti nehézségeket, és utána remélhetőleg jó lesz. Ha ez számít valamit, én hiszek benned, így látatlanban is. Szóval kitartást, drága.

2017. júl. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért de Mirtazapin mellekhatasai elmulnak? A szajszarazsagra gondolok elsosorban.
2019. febr. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
El, csak türelmesnek kell lenni.
2019. febr. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!