Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen pszichológiai...

Ez milyen pszichológiai betegség lehet? (lent)

Figyelt kérdés

Félek betakarózni, meg rátenni a fejem a párnára, vagy hülye pózban lefeküdni aludni, mert úgy érzem figyelnek.

Félek, hogy a paplan tulajdonképpen valaki más. Egy személy, és ha betakarózom, azzal őt húzom magamra.

Vagy átváltozik a párnám vagy a lepedőm egy emberré.


Félek a hasamra feküdni, mert azt képzelem, hogy valaki ott terem és rámfekszik. Vagy ha oldalra fordulva fekszem, akkor a paplan átváltozik valakivé és egyből mögöttem lesz.



2017. jún. 4. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom, de ha mozgalmasabb társasági élet zajlana körülötted, mint a képernyő előtt való ücsörgés, akkor teljesen más dolgokon pörögne az agyad elalvás közben. Tapasztalatom szerint a pszichológusok se a konkrét agymenésekkel kezdenek el foglalkozni, hanem azzal, hogy mért van neked annyi üresjáratod, hogy lassan az őrület szélére jutsz a magad gondolataival. Ha valami új dolog kezdődne az életedben, ezek pillanatok alatt feledésbe mennek.
2017. jún. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiírtad, akkor tudod, hogy ezek nem valós dolgok, tehát ezek kényszerképzetek, ami többféle probléma tünete lehet. (Ha nem tudnád, hogy nem valós, akkor valószínűleg skizofrénia lenne.)
2017. jún. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
Ennek a betegségen a neve: Paranoid skizofrénia. Ha magadtól nem tudsz kijönni belőle, akkor keress fel egy orvost!
2017. jún. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#3: Eggyel előtted írtam, hogy miért nem az.
2017. jún. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sejtem, hogy nem valós, de nem tudom biztosan. Már évek óta így kezelem a tárgyakat, de csak most olvastam valahol a skizofréniáról és arról jutott eszembe megkérdezni.
2017. jún. 5. 16:21
 6/6 anonim ***** válasza:
De az islehet, hogy nem paranoid skizofrénia, csak simán paranoid személyiségzavar. Kérj segítséget mindenképp.
2017. jún. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!