Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki súlyos szorongásos...

Ha valaki súlyos szorongásos kórképpel kerül pszichiátriára, akkor csak benzodiazepint adnak nekik, vagy antipszichotikumot is adnak?

Figyelt kérdés

Súlyos szorongással bevisznek valakit, pl. pánikbetegség, generalizált szorongás, nagyon súlyos neurózissal, idegösszeomlással, hogy remeg az illető, görcsben van, magas a vérnyomása, pulzusa az ideg miatt, fájdalmai vannak idegi alapon, halálfélelem, stb.


Nem agresszív, nem hallucinál, nincsenek téveszméi, viszont nagyon fontos, hogy megnyugtassák.


Ilyen esetben csak benzodiazepint adnak (pl. rivotril, seduxen, frontin, stb.)?

Vagy antipszichotikumot is a nyugtató hatása miatt?

(pl. risperidon, olanzapin, haloperidol, tisercin)???

Mennyi az esély, hogy ilyet adnak, esetleg ezek koktélját?


2017. jún. 5. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem agresszív, nem hallucinál, szerintem nem indokolt.
2017. jún. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha "csak" szorongásos tünetei vannak, akkor nem adnak neki antipszichotikumokat. Főleg benzodiazepin típusú nyugtatókat fog kapni, esetleg antidepresszánst. Antipszic. gyógyszereket skizofréniára, hallucinációra, tévképzetekre, paranoiára adják.
2017. jún. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Antipszichotikumok elmebetegségre valók mint a skrizofénia. Szorongásoldókat anxiolítikumoknak hívják. Ide tartoznak a benzodiazepinek is, kis dózisban szorongást oldanak, nagyobb dózisban pedig elaltatnak.
2017. jún. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos egyre inkább terjed a módszer, hogy mindenféle betegségre antipszichotikumot adnak.
2017. jún. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:

Hát én nem értek hozzá, de mivel a barátnőm most éppen pszichiátrián van ilyen tünetekkel, el tudom mondani, hogy nála mi van.

Ő Rivotril-t kap és még valami mást, ami hangulatjavító, annak nem tudom a nevét, nem kötötte az orromra. 3 hete kezelik és csak éjszakára kapja, nem kell napközben szednie és nem kap antidepresszánsokat sem, pedig ezelőtt ilyet szedett, de azt mondták, hogy azt most nem. Szóval napközben nem kap semmit, viszont kell járnia csoportfoglalkozásokra és pszichológus is beszélget vele minden nap, a hangulata javult, kb. 3 hete van bent.

2017. jún. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez orvosfüggő, hogy kap-e, vagy sem.

Egyszer nekem is akartak adni, szorongásra.

Az orvos elém tolta a betegségek listáját, hogy válasszak egy olyat, amire hivatalosan is felírhatják az antipszichotikumot. Ő a bipolárist javasolta. Mondtam neki, hogy nem szeretném, erre felírt antidepresszánst. Pár hónapig szedtem, de nem használt, és abbahagytam. Viszont elmentem önkénteskedni emberek közé (egyébként távmunkában dolgozok), olyat csináltam, amit szeretek, és ott megszűnt a szorongásom.

2017. jún. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
itt is írják, hogy előfordul, hogy többek közt szorongásra is adják: [link]
2017. jún. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!