Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehetne rajta segíteni,...

Hogy lehetne rajta segíteni, elcsalni az orvoshoz?

Figyelt kérdés
A nagynéném mentális problémákkal küzd, képzetei vannak a múlttal kapcsolatban. Mondhatni paranoiás... Mi skizofréniára gyanakszunk, de nem tudjuk hogyan segítsünk rajta. A pszichológustól, orvostól teljes mértékben elzárkózik. Ilyenkor mi a tehendő? Hogyan tudnánk segíteni rajta? Félünk hogy előbb-utóbb öngyilkosságba hajszolják a "múltbéli dolgok".
2017. jún. 5. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem látja be, hogy kezelésre van szüksége, akkor nem fogjátok tudni elcibálni az orvoshoz. Tisztább pillanataiban érdemes lenne beszélni vele. A házi orvos tudja, hogy mi a teendő ilyenkor. Ne hagyjátok magára, és ha egyértelműen zavart, gyógyszereket kapkod be, vagy kötelet keres, akkor nyugodtan hívjátok ki a mentőket!
2017. jún. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akar orvoshoz menni, akkor nem lehet "elcsalni" sem.


Ha nem akarja kezeltetni magát, akkor az orvos sem tehet semmit, meg sem vizsgálhatja.

2017. jún. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezzel csak az a probléma, hogy nem találmozunk sűrűn, mindenkinek saját családja, saját kis élete van. Sajnos azonban a nagynéném férje nem igazi partner. Nem foglalkozik a problemával, sőt szerintem neki még érdeke is lenne, ha kárt tenne magában a nagynéném. Így aztán egész bonyolult és elkeserìtő a helyzet.
2017. jún. 5. 16:10
 4/8 jeverezi ***** válasza:
40%

Nagymamádnak még milyen tünetei vannak? Mert ez hogy a mmúltbéli dolgokat írod nem lettem sokkal okosabb. Sok idős ember emlékezik vissza a múltjára, szinte elmerülnek benne de ez még nem skizofrénia pláne nem paranoia. Ennyi erővel az összes idős ember aki sokat emlékezik a múltbéli dolgaira, esküvőjére, fiatalkorára mentális beteg lenne? Nem hinném. Itt inkább az lehet a probléma szerintem (bár csak egy nyúlfarknyi leírást adtál meg) hogy ti távol laktok tőle, a férje nem igazán törődik vele és magányos. Így sokszor egyedül van és gondolkodik a múltján. Ez teljesen normális dolog. Javaslom kicsit gyakrabban látogassátok meg, szeressétek mert igazán megérdemelné a szeretetet szerintem Ő is és mindenki más is! :)


Remélem tudtam segíteni

2017. jún. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nem a nagymamám, hanem a nagynéném. Meg nincs 40 eves sem. Ilyeneket állít pl.: neki régen elrabolta egy férfi a lelkét. Este odament egy idegen férfi az ágyához, megérintette az arcát, és elrabolta a lelkét.mikor felébredt kiment a fürdőszobába, és megnyilt előtte a pokol. Az angyalok tartották vissza hogy ne essen le. Olyat állít, hogy az ő életét tönkre akarják tenni a "nagy emberek". Meg sem szabadott volna születnie, ezt a nőgyógyásua is megmondta... Állítja, hogy mindenki figyeli, mindenki róla beszél... és még sorolhatnám... ez csak egy kis szösszenet volt ami írtam. Szóval elég nagy zavar van az agyába!
2017. jún. 27. 12:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy hasonló helyzetben lévő családot, sajnos semmit nem tudnak tenni. Elvitetni nem lehet, ha nem akarja és ha nem veszélyes. Én így tudom. Talán a helyi háziorvostól és/vagy pszichiátertől tudnátok megkérdezni, mit javasolnak ebben a helyzetben.
2017. júl. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tényleg ezek történnek vele. Mi lenne ha elhinnéd amit mond. Akkor is ha képtelenségnek tűnik.Talán úgy segíteni is tudnál. Ajánlom Bércesi Robitól az Én meg az ének c. Könyvet. Van akinek a fejében tényleg szörnyek élnek. Én pl. Aut álmodtam, hogy farkasok üldöznek. Mikor felébredtem hírtelen még nem tértem magamhoz teljesen. Kitántorogtam a wcre kábán és félelem fogott el. Ezért beuártam az ajtót magam mellett, hogy ne tudjon senki bejönni. Egyedül voltam otthon. Bolond lennék? Nem csak az álom pár perccel tovább tartottt mint az alvás. Van akinek sokkal tovább tart. Ébren is álmodik. Próbáld megérteni ne bolondnak gondolni és orvoshoz rángatni aki begyógyszerezi.
2019. jún. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Bolond lennék? Nem csak az álom pár perccel tovább tartottt mint az alvás. Van akinek sokkal tovább tart. Ébren is álmodik."

Most ez komoly?? Évekröl beszélünk! És a sztory mindig ugyan az, csak hol hozzárak, hol elvesz! Teljesen logikátlan, dolgokat hord össze-vissza! Észérvekkel alátudjuk támasztani, hogy amit állít az nem igaz/nem történt meg vele! Látszik a zavar a szemében! Persze, mikor az elején elkezdte mondogatni nekem a dolgait, én támogadtam, azt mondtam hiszek neki, csak menjen elegy pszichológushoz, hogy fel tudja dolgozni a múltbéli eseményeket! De nem volt rá hajlandó! Kértük szépen, kértük csúnyán, sehogy sem hajlandó orvoshoz fordulni! Nagyon komoly dolgokat állít, elhagyta a párját, a gyerekét, egy nem létező múltbéli személy miatt! Kinézett magának egy férfit, aki nem is tud a létezéséről! Fotózgatja a távolból, lementi a profilképét! Ez lenne a normális viselkedés??

2019. jún. 5. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!