Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Citalopramot szedők, mennyi...

Citalopramot szedők, mennyi idő mulva hatott ez a gyógyszer, mert már 6 hét után vagyok a szedésének, nem érzek változást, nem akarok még gyógyszert váltani, már 40 mg-ot szedek belőle naponta. Igaz, hogy 8 hét is kell, hogy hasson?!

Figyelt kérdés
2017. jún. 6. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Igaz.Én is szedtem, nem hatott, duplázták, akkor se. Gyógyszert váltottunk, az se hatott.De a mellékhatások az első naptól jelentkeztek, ezért inkább nem szedek semmit. Az esetek 50-55%-ban teljesen hatástalanok az antidepr. gyógyszerek. A maradék 45-50%-ban sokszor 2 hónap is kell. Szerintem ha eddig nem csinált semmit, akkor később se várj nagy csodát.
2017. jún. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Citaloprám és eszcitaloprám esetén nem szükséges 6 hét ahhoz, hogy beálljon. Menj vissza a pszichiáteredhez, mert itt gyógyszert kell váltani. Az első válaszolót pedig erősen vétóznám, kár, hogy feladta 2 darab próbálkozás után. Nálam 6-7 gyógyszert próbáltak ki, mire megtalálták a megfelelőt. De már most le kell váltani azt is, mert nem használ annyira.

Egy enyhe depresszióhoz valóban nem szükséges antidepresszáns, de mondjuk egy erős kényszeres zavarnál, vagy pszichotikus szorongásnál már erősen ajánlott.

2017. jún. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hét után hatott, mintha elvágták volna a fejfájást és a szédülést. Azóta is minden szuper, ennek már 10 éve. 20 mg-ot szedek.
2019. márc. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!