Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez egy pánik roham volt? Vagy...

Ez egy pánik roham volt? Vagy valami más? Nem aludtam egy napja és bevettem egy rrivotrilt és lefeküdtem. Arra keltem hogy nagyon rosszul vagyok, nem tudom álmodok e vagy valóság e mit látok, csak anyuká, mat tutam hívni.

Figyelt kérdés
úgy éreztem indtha nem lennék a testemben, mintha 4 felé lennék de egyik sem a testem. mintha idegen ett volna minden. mintha meegsemmissülnék. alig kaptamm levegőt, nem akart múlni. félig aludtam, félig fent voltam. A vérnyomásom fent volt 156 on és 99 es pulzusom volt. most visszaesett 130 ra. de nagyon megijedtem, biztosra vettem hogy szívinnfarktus és még most is félek hogy tlán annak egy előszele. Elvileg pánik beteg vagyok. Sajnos semmilyen gyógyszer nem hat. Egy év alatt 5 féle ssri és dopamint próbáltunk ki, de csak rosszabb lett. Magasan funkcináló autista vagyok. csináltattam teszteket, de tavaj volt az utolsó ekg-m. idén csak koponya ct, dopler és vérkép volt, minden rendben. Előzménye ennek hogy nem aludtam tegnap este, mert nem tudtam, mert autót kellett vinnem vizsgáztatni, és az ilyen felzaklat. nagyon ki voltam merülve, de próbáltam húzni az időt hogy ne éjjel keljek fel. fél hétkor vettem be egy 0.5 rivotrilt, amitól nagyon feszűlt lettem belül és felpörögtem, de a kimerültség miatt elaludtam. sajnos a rivotril is így hat rám, már egy jó ideje. igazából az összes rohamom - amik sehol nem voltak ilyenek, max légszomly ájulás érzés és ehez hasonlók- akkor kezdődött amikor sportolás mellett ne tudtam aludni este, és elkezdtem szedni frontint és majd rivot az alváshoz. Szerintetek mi volt ez? Már jpbban vagyok, agamhoz tértem, anyukám levitt a levegőre, nem mertem kimenni sem, de az jót tett. de mg mindig rettegek, félek. ilen szörrnyen soha nem éreztem magam. olyan volt mint a vég, a megsemmisülés. rettegek hogy ez egyinfarktus előjele vagy ilyesmi.
2017. jún. 7. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom ezt alvás paralízisnek hívják. A pánikrohamhoz eléggé hasonló érzés lehet. Szóval testi bajod nincs. Nem tudom meddig szedted az antidepresszánst de annak elég sok idő kell amíg hatni kezd. A rivót nem ajánlom, nem is értem kiírta neked fel, azt már csak epilepsziások szokták kapni. De gyógyszerek mellett el kell menned pszichológushoz is, mert egyébként fabatkát sem érnek.
2017. jún. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
egy évig szedtem.
2017. jún. 8. 11:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Pszichológust, pszichoterapeutát is fel kellene keresni.


Illetve pszichiátert.

A rivotril pont, hogy elég sok esetben okoz a vártnak ellentmondó hatást (idegesség, nyugtalanság, stb)

Lehet, hogy találtok jobb gyógyszert. Pl. antidepresszánsok (nem csak depresszió, de szorongás, pánik ellen is hatásosak), + másik hatóanyagú benzo nyugtatót, ami jól hat nálad, amit szükség esetén bevehetsz. (Frontin, Seduxen, stb.)

2017. jún. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem kell antidepresszáns, mert rosszúl vagyok tőlük. Remegek, elalszom, beszédzaavart okoz, koncentrációs zava okoz , nagymértékü hízást okoz.Ahogy artím, ezekből a gyógyszerekból 5 példányt is kipróbáltak rajtam és egyik sem hatott. egyik rosszabb volt mint a másik. egy évig szenvedtem tőlük míg nemrég leraktam. annyival vagyok joban, hogy most tudok sétálni és kocogni újra, nem vagyok teljesen kedvtelen. A rivotrilt ha nem szedem be, szarul vagyok, feszült vagyok. ma csak felet szedtemm be egenlőre. lehet más nyugtató jobb lenne. pl xanaxtól vagy frontintól sosem voltam rosszúl, azt szedtem 2 évig annak idején mikor epe panaszaim voltak és nagyon jó volt. ezt a rivotril a pszichiáter orvos találta ki hogy szedjek ezt, mert ez jó a pánikra...


Am ma csináltattam egy EKG-t és tökéletes lett, eltérés nem található....

2017. jún. 8. 18:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Hidd el a rivotril ezen nem fog segiteni. Az egy nagyon aljas gyógyszer. Ne szedd!
2019. jún. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!