Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hasi pánikbetegséget (IBS)...

Dzsozi86 kérdése:

Hasi pánikbetegséget (IBS) hogyan lehet gyógyítani?

Figyelt kérdés
Irritábilis bélszindróma (IBS) pánikbetegségben szenvedek, ezt "hasi pánik" betegségnek is hívják. Nálam ez hirtelen szokott jelentkezni, zavartsággal és hasmenéses tünetekkel párosul. Szinte azt mondhatom, hogy WC függő lettem ez miatt. Gyógyult-e már ki ebből valaki, ha igen akkor hogyan? Esetleg tud-e valaki orvost ajánlani, vagy egyáltalán, hogy mílyen irányba induljak?

2017. jún. 11. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Gyógyítani nem lehet, ahhoz ismerni kellene az agyat, mivel ennek pszichikai háttere van.
2017. jún. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

3-4 évig éltem vele, az utolsó időszakban már a 4 fal között, vagy csak lopediummal hagytam el a lakást.

1,5 éve tünetmentes vagyok, de a szorongás és a félelem a hasmenéstől, hogy majd rosszkor jön rám még nem múlt el. Még mindig nem szívesen utazom hosszabb távra autóval , és tömegközlekedéssel sem...

Pszichoszomatikus betegségnek hívják amúgy, 4 különböző BNO kódot kaptam rá a pszichiátriai renelésen.

Gyógyszer + terápia lehetséges gyógymód.

2017. jún. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kezelni tianeptinnel (Coaxil) lehet.

[link]

2017. jún. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
En Tialera-t szedtem (ugyanaz a hatoanyag)
2017. jún. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!