Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kihez fordulhatok ingyenesen,...

Kihez fordulhatok ingyenesen, vagy minimális költségtérítéssel autizmus gyanújával? Hová kellene mennem, ahol ezt kivizsgálják?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kérlek, segítsetek, hogy kik, illetve melyik intézetben vizsgálják ki az autizmus fennálltát!


Úgy érzem, nagy bajban vagyok. Én egy 21 éves lány vagyok, és már 99%-ig biztos is vagyok benne, hogy az autizmus valamelyik válfaja által érintett vagyok és szeretnék mielőbb szakorvosi véleményt kérni erről! A helyzet az, hogy én eleve úgy születtem, hogy meghaltam, aztán újra kellett éleszteni, ezért jelentős mértékű oxigénhiányom is volt. Soha nem éreztem magam "normális, átlagos" gyereknek, nehezen ment számomra a beilleszkedés, és határozottan sokkal jobban szerettem mindig is egyedül lenni a gondolataimban, a közösségi játékokat is mind kihagytam, én csak ültem és egy tárgyat piszkálva gondolkoztam. Egészen 9 éves koromig nevelési tanácsadókba jártam, mert már kicsi koromban is feltűnt mindenkinek, hogy valami nincs rendben velem. Azt mondta anno a gyermekpszichológus, hogy erősen autisztikus tüneteket produkálok, ezt anyukám mostanában árulta el nekem. Viszont akkor nem vittek el egy teljes, átfogó kivizsgálásra. Most, hogy már nagykorú vagyok, mindenképpen szeretnék választ kapni arra a rengeteg furcsaságra, ami velem történik, hogy miért van... Csak említésképpen, reggel például úgy kelek fel, hogy előtte össze-vissza rohangálok a lakásban, nem bírok magammal, ugrálok, elkezdek forogni, rángatom a tárgyakat, a tollakat rázom, matatok velük, stb, stb, és ez mind hangsúlyozom, NEM MOSTANÁBAN alakult ki, hanem egészen kicsi gyerekkorom óta EZ VAN VELEM! Dührohamaim vannak, érthetetlen kirohanásaim, viszont az iskolában soha nem volt gondom a tanulással, világéletemben, akárhány iskolába jártam, mindenhol a legokosabb gyereknek számítottak, és most is így van ez a főiskolán....

Rengeteg mindent tudnék még sorolni, hogy mi minden utal arra, hogy sajnos- nem sajnos, márpedig érintett vagyok ezen rendellenesség által, és úgy gondolom, jogom van megtudni, tájékozódni a saját életemről, egészségemről, és az én döntésem az, hogy igen, SZERETNÉK választ kapni mielőbb. Ma már elég gyakori, hogy valakiről csak tinédzserként, vagy fiatal felnőttként derül ki, hogy a számtalan furcsa magatartásbeli zavara mögött valójában autizmus húzódik meg, mert 10-20 év is sok idő, ha a tudományok fejlődését nézzük, és ma már sokkal hatékonyabban ki lehet vizsgálni, hogy ez fennáll-e vagy sem.


Nem szeretném ebben a szüleim segítségét kérni, úgy gondolom, ezt most egyedül kell elintéznem.


Előre is köszönöm szépen a segítséget, tanácsot!



2017. jún. 13. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
pszichológus
2017. jún. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
SOTE Pszichoterápiás Klinikán nekem ingyenesen rájöttek arra, hogy Asperger-szindrómám (az is kb "autizmus") van.
2017. jún. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21 évesen még pont időben vagy, hogy ifjúsági pszichiátrián foglalkozzanak veled. (Pl. Vadaskert). Minél előbb járj a végére, mert később már csak fizetős lehetőségek lesznek a diagnózisra. Csak autizmus dignosztikai centrumnál kaphatsz érdemi választ (SOTE, Vadaskert). Ezek alapvetően gyermek pszichiátriák, de van ifjúsági részleg is (a Vadaskertben tuti), ahol 21 éves korig fogadnak pácienseket.
2017. jún. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Utolsó, a Vadaskert csak 18 éves korig nézi az embereket gyógyítva. SOTE az teljes mértékben ad diagnózist. Tündérhegyet nem javaslom, mert gyógyszerelnek mint állat, Thalassa-ház meg csak azokat látja el ingyen akik adományt is adnak.
2017. jún. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ, mindenkinek nyomtam egy zöld kezet! Azt szeretném még kérdezni, hogy a SOTE pszichiátriai klinikájára előzetesen be kellene valahol jelentkezni a vizsgálatra?

Köszönöm megegyszer mindenkinek!

2017. jún. 15. 17:05
 6/6 anonim válasza:
SOTE Pszichoterápiás Klinikával érdemes felvenni a kapcsolatot, kérni tőlük egy első időpontot. Elvileg pár hónapon belül kapsz. A neten ha rájuk keresel, megtalálod az illetékes telefonszámot, ahol jelentkezel.
2017. jún. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!