Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » S. O. S. furcsán érzem magam...

S. O. S. furcsán érzem magam nagyon nehéz elviselnem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pánikos vagyok 13 éves korom óta (27L), voltak tünetmentes éveim, aztán több évig visszatért. 1 éve sikeresen kijöttem ismét, már gyógyszert is elkezdtem csökkenteni (Most fél Paroxatot szedek a 20 mg-osból fél éve lett csőkkentve), tök jól voltam, néhány hónapja felgyűlt a sok stressz. (Főleg munkahelyi plusz mostanság tervezem h külön költözök anyámtól és félek az új helyzettől. Mielőtt valaki mondaná h de gáz 27 évesen még szülővel élni, megtehettem volna előbb is igen, de sokszor a rossz állapotom miatt nem tudtam volna még) Egy hete nagyon kellemetlen tüneteim jöttek elő: amikor az utcán vagyok, minden álomszerű körülöttem, mintha "fágyolosan", "homályosan" látnék, nem a valóság lenne. Valamint, mintha nem lennék teljesen magamnál, mintha csak részlegesen fognám fel ami körülöttem zajlik, pedig mindent észlelek. Koncentrációs zavaraim is vannak, ingerült vagyok, sokszor kerülget a sírógörcs, reménytelenséget érzek és ez mind nagyon hullámzó. Lehetséges, hogy a sok stressz ezeket kiváltotta? De ennyire, mikor már nagyon jól voltam alapból? Ráadásul gyógyszer mellett hogy tudnak ezek előtörni? Nagyon rossz, mert már elhagyni szerettem volna a gyógyszert. :( Szeretnék beszélgetni hasonló tüneteket átélő sorstársakkal, hátha tudunk egymásnak segíteni, hogy lehet ebből könnyebben kimászni. A pszichológusom (pszichiátertől csak gyógyszert szoktam felíratni, pszichológushoz csak egy éve járok, de utóbbinál javultam többet) ajánlott kétféle módszert, az egyik az NLP , a másik étrendváltoztatás alapján történő terápia. Nem tudom melyiket lenne érdemesebb kipróbálnom.

2017. jún. 15. 09:08
 1/3 A kérdező kommentje:

*fátyolosan nem fágyolos, bocs a helyesírási hibákért.

Plusz pánikrohamaim nagyon ritkán vannak, de komolyan inkább azokat élném át, mert a mostani tünetek sokkal kellemetlenebbek számomra. :(

2017. jún. 15. 09:11
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem a rendszeres meditàció (az igazi meditáció) rengeteget segített, de ha valamire megtanított ez a betegség, az az, hogy nincs 2 ember aknek ugyan az vállna be rá...
2017. jún. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A gyógyszer javíthatja az állapotot, de nem varázsszer. Nekem például antidepresszáns mellett is vannak rohamaim. Fo
2017. jún. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!