Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátria, tapasztalatok?

Pszichiátria, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A nagypapám bekerült a pszichiátria zárt osztályára. Az orvosok arra kértek, hogy ha lehet ezalatt az idő alatt ne, vagy csak nagyon rövid ideig (pár perc) látogassuk. Az orvosok szerint agresszív, halucinál (szellemeket lát) és kitalál dolgokat amik meg sem történtek. A CT kimutatta nála a stroke-ot, amiből több is volt neki. Azt mondták ön-és közveszélyes. Demenciát állapítottak meg nála, aminek a jeleit halványan mi is felfedeztük, de ez 2 hete még kimerült abban, hogy néha elvesztette az időérzékét. A nevét, a címét, mindent pontosan tudott fejből, még a telefonszámokat is. Azt is meg tudta mondani, gogy mikor halt meg mamám.

Létezik, hogy 2 hét alatt ilyen gyorsan leromlott az állapota?


Van itt valaki aki esetleg volt pszochiátrián vagy a rokona bent van/volt?

Mik a tapasztalataitok? Sajnos valahogy úgy érzem, hogy nem fog onnan kijönni és borzasztó érzés, hogy mem tudok rajta segíteni.

Olvastam rémtörténeteket a neten, hogy hogy bánnak ott a betegekkel...


Azt mondták nem mehet haza, mert nem beszámítható és otthonba kell mennie. De hol fogadnak ilyen beteget? Annyira gyorsan történt az egész, nem rég még nevettünk együtt, most meg ráfogják, hogy beszámíthatatlan. :(


Minden tapasztalatot szívesen fogadok mind a betegséggel, mind a kórházzal kapcsolatban.


2017. jún. 15. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én voltam zárt osztályon, nyugtató elvonással. Sajnálom a nagypapádat! A demencia sajnos gyors pusztítást tud okozni, és nincs rá gyógyszer. A kórházban annyit tudnak tenni, hogy figyelik az állapotát, és az egyéb betegségeire beállítják a gyógyszereket. Azért nem javasolják a sűrű látogatást, mert segíteni úgy sem tudsz, és ha már nem fog megismerni a nagyapád, akkor neki tök mindegy, hogy ki megy be, vagy ki nem. Ez nem bántás, sajnos így van. Szándékosan nem fogják bántani, de a zárt.o. nem élménypark. Ha úgy látják, hogy veszélyes magára, vagy másokra, akkor leoltják, vagy lekötözik. Nem bántásból, hanem, hogy ne ölje meg magát, betegeket, orvosokat, ápolókat. Nem tudom hova lehetne vinni, de az orvosai biztos. Én láttam olyan beteget, akivel sakkoztam 1.-én, 15.én már nem ismerte meg a rokonait, 30.-án már nem tudta, hogy ki ő, hol van, vagy mi van. Nem beszélt, etetni -itatni kellett.Szerintem köszönj el tőle, ha látod, és őrizd meg az emlékeidben! Többet nemigen tehetsz érte.Gyors leépülés esetén elhalnak a személyiségért felelős agyterületek.Nem tiszteletlenségből mondom, de ő már csak testileg a nagyapád, az igazi önmaga elveszett. Ha tudok segíteni, kérdezz bátran!
2017. jún. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Sajnos a munkabeosztásom olyan, hogy azon a helyen még látogatni sem tudom. :( délután van látogatási idő, én meg délutánra járok dolgozni. Azt mondták ha sikerült beállítani a gyógyszereit akkor kimehet onnan, de én ebben nem bízom.


Sokat romlott az állapota amióta a mama meghalt, azóta folyamatosan elesett és csinált ugyan hülyeségeket, de ennyire nem volt gázos. :(

Gondolom akkor tényleg nem fog onnan élve kijönni. :(

2017. jún. 15. 15:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Az első hozzászólónak sajnos igaza van :(
2017. jún. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy ebbe bele kéne törődni, vagy egyetlen hely véleményét elfogadni. Ha rokonod jogod van látogatni annyi időre amennyire akarod. Voltam ilyen osztályon és láttam azt hogy élnek vissza a betegek jogaival. Tudták mikor megy a család amúgy meg rá sem néztek.
2017. jún. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én voltam bent pszichiátrián, igaz nem zárt osztályon. A kényszerbetegségemmel és a nagyon erős gyógyulni akarásommal a legenyhébb esetek közé számítottam.

Nálunk nem történt semmi visszaélés, tök normális volt mindenki, az orvosok és az ápolók is. A legnagyobb ellenségem az unalom volt. Mindig azt vártam, hogy történjen már valami... most hozzák a reggelit... most hozzák a gyógyszert... most látogatási idő... stb.

A zárt osztályról, a demenciáról stb. nincs tapasztalatom. Sajnálom a nagypapádat! :-(

2017. jún. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia!Felmerul bennem egy sajnos a pszichiatriaban minden napos dolog. Adnak neki valami tudatmodositot amitol hallucinal hogy ""lenyugtassak""? Ertsd: antipszichikum, antidepresszans. Vagy mar a bekerulese elott is fennallt a hallucinacio, kognitiv romlas mindefele pszichiatriai rasegites nelkul?
2017. jún. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos, ilyen azonnali allapotromlas a pszichiatriai szerekre jellemzo...
2017. jún. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A lehetô legkevesebbet fognak vele a nôvérek törôdni. A szerek, amiket adnak öregeknek nagyon sokat tudnak ártani. Olyan szer van, amitôl nem tudnak pisilni, kakilni enni. Van akit pszich-rólintenzîvre, van akit a hûtôházba visznek. Persze egy demens öreg az, khmm..
2021. jan. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!