Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vagdosom magam. Mit tegyek?

Vagdosom magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok és vagdosom magam.

Nem akarom senkinek se elmondani.

Volt már öngyilkossági kisérletem is 4 szer.

Elegem van mindenből.

Mit tegyek?


2017. jún. 16. 12:36
 1/3 jeverezi ***** válasza:

Menj pszichiáterhez! Ha súlyos az állapotod akkor valószínűleg kórházba kerülsz ott pedig jól leszedálnak erős nyugtatókkal és ha ellenállsz leszíjjaznak!!!


Téged zárt osztályra kéne helyezni minél előbb, láthatóan súlyosan önveszélyes vagy!

2017. jún. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az elsőre ne hallgass...Tény, hogy valószínü orvosi ellátásra szorulsz, de én még nem láttam olyan beteget akit le kellett volna szíjjazni. Zárt osztályra eleve nem kerülhetsz, mert kiskorú vagy. Illetve a zárt osztály azon betegeknek van fenntartva, akik a gyógyszerek hatása alól tisztulnak ki, közveszélyeseket ritkán tesznek oda, tőlük nem kell félned.

Nézd...Gondolom sejted, hogy nem jó állapotban vagy, és tanácsképp írtad ki a kérdést. Jó lenne egy kis konkrétum, hogy miért csinálok, van-e probléma a családban, iskolában...Komoly problémáid vannak, amik már túlmutatnak egy pszichológus hatáskörén. Fordulj a háziorvosodhoz, magyarázd el neki a helyzetet, kérj beutalót a gyermekpszichiátriára...Az a baj, hogy valakinek el kéne veled mennie, mert egyedül nem biztos hogy sokra mész. Másik lehetőség, hogy a legtöbb iskolában van pszichológus. Őt felkeresheted anélkül, hogy a szüleid tudnának róla. Ha elmondod neki ezeket, akkor könnyebb boldogulnod, és az ő segítségével hamarabb kerülnél dokihoz.

A pszichiátriai ellátás többnyire gyógyszerekből, és különféle terápiákból áll. Őszintén szólva, nem tudom hogy lehet-e neked adni akármilyen antipszichotikumot, vagy antidepresszánst, mivel kiskorú vagy, rád más hatással lehetnek a gyógyszerek. Figyelj, abban a pillanatban amint pszichiáterhez kerülsz, bevonják majd a szüleidet is, mert hivatalosan ők a gyámjaid. Ha otthon bántalmaznak téged, és ezért csinálod ezeket, akkor valószínü eljárást indítanak ellenük kiskorú testi sértése indokból. Ajánlom viszont hogy felkeress egy pszichiátert, mert komoly gondjaid vannak. Velem is hasonló volt, csak engem nem vitt senki gyermekpszichiáterhez. Pánikbetegségem, depresszióm, és disszociatív amnéziám van. Nem kívánom ezeket senkinek, és ha lett volna segítségem, most nem itt járnék.

2017. jún. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2. Köszönöm a válaszod..

Még gondolkodok pszihológuson.

2017. jún. 17. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!