Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sokszor nehezen alszom el...

Sokszor nehezen alszom el éjszaka, mit tegyek? Van valami gyógytea, vagy bármi, ami segít?

Figyelt kérdés

Nem tudok elaludni,hiába fekszem le normális időben,10 körül.Van,hogy még 1-kor is fenn vagyok,vagy még tovább.Reggel fél 6-kor hulla fáradtan kelek fel.

Esti fürdővel és mézes tejjel már próbálkoztam régebben,de nem vált be.

A citromfű tea vagy esetleg a Melatonin segíthet? Utóbbira nem lehet rászokni?


2008. okt. 16. 18:11
 1/8 anonim válasza:
Azt hallottam hogy lefekvés előtt érdemes meginni egy pohár langyos cukros tejet mert az segít elaludni...^^
2008. okt. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen lehet kapni, nyugtató, altató teakeverékeket amiket ilyen próblémára állítottak össze és többféle növényből készülnek. Lehet tabletta formában is kapni. A legjobb altató gyógynövények: macskagyökér (valeriána), komló, citromfű, levendula, golgotavirág, orbáncfű. Előnyük a szintetikus szerekkel szemben, hogy nincs hozzászokás és mellékhatás. A melatonin nekem nem használt.
2008. okt. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Akácmézet ajánlom.
2008. okt. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Nekem a lefekvés előtt kb.1 órával bevett MagneB6 (1-2db)sokat segít a mai napig.A Béres féle lila dobozosat javaslom,abban több a magnézium .Persze lehetőség szerint délután már nem iszom kávét,fekete teát,kerülöm a füstös helyeket stb.
2008. okt. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Jót tehet a lefekvés előtti levendulás fürdő, ez nyugtató hatású.

A Sedacur forte gyógynövényekből álló tabletta, vény nélkül kapható, lefekvés előtt kell kettőt bevenni belőle.

De a rendszeres sport is segíthet szerintem a kiegyensúlyozottabb életvitelben, főleg a relaxációs típusúak,mint a jóga, pilates.

Ja és lefekvés előtt néhány órával kerülni érdemes a kávé, tea, kóla fogyasztását.

2009. ápr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Bocsi, a fürdőt akkor tekintsd tárgytalannak!
2009. ápr. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia :) Én is ezzel küzdök. Szerintem csináltass vérképet kifejezetten a vasra és hogy nem vagy-e vérszegény. Én az vagyok, és mióta szedem a vasat (Maltofer), azóta javult ez a dolog, kis mértékben
2012. aug. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ilyen citromfű meg mézes tej ilyenekbe ne higgyél mer aki nehezen alszik el annak nem segít nekem olyan is szokott lenni, hogy kb 5-6 órát forgolódom és szenvedek mire elalszom az elég szörnyű érzés mire reggel lesz kb akkor alszom el aztán meg felkelek délután 4kor és oda az egész nap sajnos erre az egyetlen gyógymód a rengeteg sport kifáradásig az úszás nekem bevált ettől majd fogsz aludni ilyen gyógyszerkészítmények nem segítenek az altatókra meg rászoksz és már később nélküle nem tudsz majd elaludni.. szóval sportolj rendszeresen ne kajálj lefekvés előtt és mindig ugyanakkor feküdj le, nincs más módja ennek sajnos, sok sikert szorítok neked.
2012. okt. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!