Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás miatt már enni sem...

Szorongás miatt már enni sem tudok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Gyomorgörcsöm van már reggel, amikor felkelek, hányingerem van szinte folyamatosan.

2017. jún. 18. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Valami oka csak van hogy szorongsz.
2017. jún. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy pszichológust ha teheted. Addig pedig próbálj relaxálni tudom hogy ez nem könnyű egy fél évig küzdöttem én is vele. Hasi légzést próbáld meg elnyújtottan hosszan. Illetve próbáld elterelni a figyelmed ha nem egyedül vagy beszélgess evés előtt egyedül meg akkor próbáld meg hogy bekapcsolod pl a rádiót. Zene vagy reggeli beszélgetős műsorok. Hosszú távon viszont fel kell tárnod mi okozhatja ezt. Lehet családi munkahelyi/vizsgák párkapcsolati oka szinte bármi lelki probléma. Nekem azután szűnt meg miután feltártam ezt egy pszichoterápia keretében valamint tanultam ott autogén tréninget egy nagyon hatásos relaxációs forma.
2017. jún. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Használsz ellene valamit?
2017. jún. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Figyelj tudom mit érzel nekem is volt van ilyen problémàm viszont én màr tudom kezelni. Igen rohadt erős hànyingerem volt nekem is volt hogy reggeltől estig kisebb megszakításokkal de legyürtem a reggelit aztàn az ebédet meg a vacsoràt és bennem maradt volt hogy egy falat utàn rohadt nagy étvàggyal ettem de volt hogy hogy a harmadik falat utàn hànyingerem lett ilyenkor vàrtam egy ideig aztàn folytattam tovàbb az evést úgy voltam vele azért is megeszem. Egyébként a kivégzés belégzés sokat segít ne vàrd meg hogy mélyebbre süllyedt mert onnan rosszabb lesz csinàlj vlmit de tényleg bàrmit.
2017. jún. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Előszőr is. Mitől szorongsz? Ért valami probléma mostanság vagy mindig is szorongós voltál? Mennyire vagy jóban a szüleiddel? Egyedül élsz egyáltalán? Én is pszichológust ajánlanék de nem tudom hány éves vagy, amég nappalis gimis tanuló vagy járhatsz ingyenes pszichológushoz egyébként amik a sulid városában vagy a lakóhelyeden van, nevelési tanácsadó, pedagógiai szakszolgálat , vagy családsegítő szolgálat a neve, ez a három mindig változik. De most nyáron szabin vannak sajnos. Még tudnám ajánlani a gyógynövényes termékeket, azok nem gyógyszerek csak gyógyhatású készítmények beveszel egyet és lenyugszol. Bemehetsz gyógynövényes vagy bioboltokba, de gyógyszertárban is árulnak . Megkérdezed hogy milyenek vannak kifejezettne szorongásra. Egyébként én macskagyökeret (Valerianat) meg citromfűt szedek, de régebben az orbáncfű is sokat segített. Nervenpfleget tudom biztosra mondani az hatásos. Nézz utána. Másrészt, ha ez nem használ érdemesebb lenne pszichiáterhez is menni ha ennyire befolyásolja az életedet a szorongás. Illetve a csoportterápiák is nagyon jók, autogén tréningnek nézz utána, az kifejezetten egy relaxációs módszer segít lenyugtatni feszült helyzetekben. Egyik sem két fillér, főleg ha már felnőtt vagy de hosszútávon ezek fognak segíteni. Mondom úgy hogy szorongásos depresszióm van és már egészen jól vagyok. Pszichodráma is nagyon jó, önismereti tréningek ezek nekem nagyon sokat segítettek. Ha van kérdésed írj. Sok szerencsét!
2017. jún. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő válaszokat, már voltam vele orvosnál, generalizált szorongás és ez évek óta tartó probléma. Rémálom így az élet. Nem esik jól magamba tuszkolni a kaját, aztán meg azon izgulni hogy kihányom és rosszul lenni, de éhen sem halhatok. Közben filmet nézek, és próbálok nem odafigyelni a hányingerre.

Gyógyszert is szedek, régebben sokat, most kevesebbet, de nem jött be a kevesebb sajna :((

2017. jún. 19. 00:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy ideig én is voltam így viszont nem szedtem gyógyszert mert olvasgatttam a témàban aki leküzdötte ezt a dolgot mind erőt vett magàn és sikerült nekik én is ezt csinàltam vannak még kevésbé jó napjaim de teszek elenne példàul úgy van hogy kezdene elhatalmasodott elmegyek gyors kutyàt sétàltatni ha dolgozom ott még nem érek rà ezen agyalni sztem ez is próbléma hogy egész nap ezen pattog az agyad ràfokuszâl.
2017. jún. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok nem kérdeztem mennyi idős vagy? Dolgozol? Kéne talàlni valamit ami lefoglalt egyébként àllitólag az êletmódvàltàs is sokat segíthet.
2017. jún. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!