Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az igaz, hogy a depresszió...

Az igaz, hogy a depresszió teljesen más mint a "mániás depresszió" (bipoláris zavar)?

Figyelt kérdés
Míg a depresszió "csak" egy lelki betegség, addig a bipoláris zavar az egy súlyos elmebetegség, már már a skizofréniával egyenrangú?
2017. jún. 19. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiátriai betegség mind a kettő. Nincs külön olyan kategória, hogy elmebetegség vagy lelki betegség. Pontosabban ha boncolgatni akarjuk a szavakat, végső soron többé-kevésbé ezek szinonímák, csak az elmebetegségnek van egy nagyon pejoratív csengése.

Egyébként a kettő között az a különbség, hogy a "sima" (unipoláris) depresszióban végig depresszív a beteg, míg a bipolárisban csak időszakonként, és a depresszív időszakok között viszont kifejezetten élénk, sokszor már túlzottan is. (Ez a mániás szakasz.)

Egyik sem hasonlít sem a skizofréniára, sem a hasadásos elmezavarra, amivel szerintem te a skizofréniát csúnyán összekeverted. Sőt, a bipoláris depresszióval még könnyebb együtt élni, mint a "simával".

2017. jún. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A depresszió egy hangulatzavar, akárcsak a bipoláris. A különbség, hogy a depresszióban (unipoláris vagy major depresszió) nincs felhangolt, túlpörgő fázis, csak a lehangoltság.


A depresszió is igen súlyos betegség, csak a bipolárisnál nagyobb az öngyilkosság veszélye.

2017. jún. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem egészen. Nincs olyan, hogy tisztán lelki betegség. MINDEN pszichés betegséget az agyban lejátszódó folyamatok, hormonok, stb okoznak. A súlyosabb betegségek, pl skizofrénia általában veleszületett genetikai hiba okozza, és teljesen nem meggyógyítható, csak kezelhető. A depresszió teljesen egészséges embernél is kialakulhat kedvezőtlen életesemények miatt. Ebben csak "lent" van, nyomottság, szomorúság, stb. A bipoláris (mániás)depresszióban időnként erősen felhangolt időszakok is jelentkeznek, amitől úgy érzi magát a beteg, mint egy hullámvasúton.
2017. jún. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


A skizofréniát nem kevertem össze a disszociatív személyiség zavarral, csak azért a skizofréniával példálóztam, mert ha jól tudom ugyanazzal az injekcióval szokták pl. kezelni a súlyosabb bipoláris betegeket is. Valamint a realitás érzéket szerintem hasonlóan elveszítík, még ha halucinációik nincsenek is.

Illetve a bipoláris zavar az személyiség zavar, nem? Míg a sima depresszió az nem. (?)

2017. jún. 19. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!