Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 30 perces pszichoterápiás...

30 perces pszichoterápiás ülés mire elég? Keressek inkább másikat?

Figyelt kérdés

Depresszió miatt pszichoterápiát javasolt a pszichiáter. A helyi pszichiátriai gondozóban csak 30 perc egy ülés, ez mire elég?

A SOTE Klinikai Pszichológia Tanszékét ajánlotta még ezen kívül, ott már 50 perc egy alkalom, de kb. másfél hónapot kell várni az első időpontra... Várjam ki ezt, vagy inkább járjak félórás ülésekre, ha oda hamarabb kapok időpontot? (Később váltani már nem lehet.)



2017. jún. 21. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem nem túl jók a tapasztalataim ilyen téren. Ahol nem kellett fizetnem, ott gyakorlatilag szartak a fejemre. :/ Ahol csak 20-30 percet voltam, nekem egyáltalán nem segített. Minimum egy óra kell, de jelenleg másfél órásra járok egy magán pszichológushoz. Miért nem válthatsz később? Ha nagyon rosszul vagy, érdemes minél hamarabb dokihoz kerülnöd, aztán ha nem felel meg, akkor másikat keresni. Sajnos így megy ez, egyáltalán nem biztos, hogy az 50 perces jobb, ki kell tapasztalni őket. Nekem ez az 5. pszichológusom és még mindig nem vagyok vele teljesen megelégedve. Sajnos Magyarország nagyon a béka segge alatt van ilyen szempontból. :( Szóval tényleg, hogyhogy nem válthatsz később? :o
2017. jún. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy ha elkezdek egy pszichoterápiás folyamatot valahol, annak nincs értelme, hogy abbahagyom és elkezdek egy újat elölről. Az első pár alkalom amúgy is állapotfelmérés, élettörténet... Szóval járnék kb. egy hónapot valahova, majd ha váltani akarnék, akkor újból több hetes várólista, és megint X alkalom elmegy ezekre a felvezető körökre. Tehát eltelik akár 2-3 hónap úgy, hogy sok érdemleges dolog nem történik. :(


Attól tartok amúgy, hogy a 30 perc semmire nem lesz elég, de a másfél hónapos várólista viszont nagyon hosszú... Magánrendelésre nincs keretem, szóval csak a tb-finanszírozott megoldások maradnak.

2017. jún. 21. 12:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy átlag pszichoterápiás ülés kb. 45-50 perc 1-2 hetente. Ez persze fozetősen, jó drágán.

Vedd úgy, hogy jobb, mint a semmi. A depressziót véglegesen csak gondolkodásmódbeli váltással tudod leküzdeni, szóval mindenképpen hasznos ez a legalább 30 perc. Csoportos lesz vagy egyéni?

2017. jún. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!