Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha pszichiáter Brintellixet...

Ha pszichiáter Brintellixet ír fel, az nekem mennyibe kerül? Hogyan működik az ártámogatás?

Figyelt kérdés

Ez a gyógyszer alapjában véve elég drága, ahogy nézem:

[link]


Mi ez az EÜ emelt? Ez automatikusan jár, vagy csak azoknak, akik anyagilag rászorulnak?


2017. jún. 21. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a recepten az eü emelt van beikszelve, akkor 1667 Ft lesz a ára a patikában. Nem anyagi rászorultságtól függ, hanem a betegségtől és a szakorvostól. Ha szemész írja fel rövidlátásra, akkor 10.565 Ft lesz.
2017. jún. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem ma írta fel a pszichiáter. A patikában az mondta a srác, hogy kb 6000ftos gyógyszer, de a pszichiáter receptjével kb 1500 ftért tudtam megvenni.
2019. febr. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia.

Az EÜ emelt annyit jelent, hogy mivel szakorvos írta ki a receptet, nem normatív (azaz teljes áron), hanem kedvezményesebb áron = olcsóbban tudod kiváltani.

2019. márc. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Durván 3000 ft-na kerül, de csak ha EÜ emelt a vény formátuma.
2019. márc. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!