Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek skizofrén vagyok?

Szerintetek skizofrén vagyok?

Figyelt kérdés
Néha arra gondolok, hogy valaki követ az utcán. Meg is szoktam nézni, hátrafelé nézek. De nyilván senki sem követ. Ennyiben ez ki is merül, elrendezem magamban, hogy nem követ senki. A másik skizofréniára utaló jel az, hogy néha össze-vissza beszélek, úgy értem, hogy olyan dolgokat állítok, amik nem igazak. Például június 12. volt, megnézem a naptárt, és azt mondtam valakinek, hogy 13.-adika van, az én naptáram szerint. Ő mondta, hogy nem, 12.-edike van. Én meg erre azt mondtam, hogy akkor az én naptáramat elnyomtatták. És elmentem megnézni a naptáramat. 12.-edike volt azon is. Aztán volt olyan is, hogy azt állítottam, hogy valaki azt mondta, hogy nincs ma a munkahelyen egy dolgozó. Pedig senki nem mondott ilyet valójában, és ott volt a dolgozó a munkahelyen, később kiderült ez is. De miután ezt elmondtam, rájöttem, hogy hülyeséget mondtam, mert tudtam, hogy nem is mondta valójában senki, hogy nincs ott a dolgozó, csak véletlenül ezt mondtam, de az okát én se tudom. Szóval ilyen mellébeszélések néha vannak. Meg ez a követéses dolog, hogy beképzelem, hogy valaki követ, és meg kell nyugodnom, hogy nem követ senki. Szerintetek skizofrén lennék, vagy egészen normális, egészséges emberek is néha mellébeszélnek?

2017. jún. 23. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ebből semmi nem utal szkizofréniára, már csak azért sem, mert akkor nem tudnád magad meggyőzni arról, hogy tévedsz. Akkor nem azt hinnéd, hogy valaki követ, hanem TUDNÁD és BIZTOS lennél benne.


Amit leírsz, az inkább egy paranoia, és van egy kis szórakozottságod is. Nem gondolnám, hogy bármi komoly bajod lenne.

2017. jún. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy skizofrén, ez hótziher. Kicsit szórakozott vagy, és óvatos. Mindkettő normális.
2017. jún. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Skizofréniának semmi köze a leírtakhoz.
2017. jún. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Téveszme a mellébeszélés, nem? vagy nem? a téveszme a skizofréniára jellemző.
2017. jún. 23. 14:59
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az nem téveszme, ha 5 percig azt hiszed, hogy 13-a van.
2017. jún. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hallod mifrt akarsz annyira az lenni?xd
2019. jún. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!