Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez kóros lehet? Gondolatok...

Ez kóros lehet? Gondolatok amik csak úgy jönnek.

Figyelt kérdés

Boldog életet élek, van egy fél éves fiam, a párommal szeretjük egymást. Viszont sokszor azon kapom magam - pl amikor etetek - hogy olyan gondolatokat, eseményeket kreálok a fejemben tudat alatt, hogy felkapom a fejem, hogy te jó ég.. Pl: hallok egy repülőt erre egyik pillanatról a másikra megvan a forgatókönyvem, hogy vajon mit tennék ha lezuhanna a közelben? Vagy.. Fura járkálást hallok a lépcsőházban: mit tennék ha betörnének? A fiamat menteném vagy rájuk ijesztenék?

Nem hat ki a hangulatomra, semmi jele nincsen kívül, csak magamon lepődök meg, hogy ezek honnan jönnek??? Szerintetek el kellene beszélgetnem valakivel? Vagy ez normális?


2017. jún. 23. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha ez vigasztal, velem is előfordul ilyen. Szerintem túl sok negatívot zúdít ránk a média, ha csak bekapcsoljuk a tévét vagy kinyitunk egy újságot stb. Onnan jönnek ezek a gondolatok. Ha csak időnként van ez, és nem állandóan ilyeneken töröd a fejed, akkor ne foglalkozz vele szerintem különösebben. Mivel friss anyuka vagy, lehet, csak a túlfejlett védelmezési ösztön, esetleg némi hormoningadozás állhat a háttérben még. ;)
2017. jún. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kóros, teljesen normális. Egy kicsit szorongsz időnként, és lehet, hogy egy picit élénkebb a fantáziád az átlagnál, de amíg ezeknek tudatában vagy, addig nincs baj. Az anyukák amúgy is túlzásba tudják vinni az aggódást. Mint például az én Édesanyám.:D Ha azt mondom, hogy tetszett egy film, akkor nehogy emiatt katona akarjak lenni, mert elvisznek a háborúba, ahol felrobbanok. Satöbbi.:D
2017. jún. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább az a furcsa, hogy veled ez most fordul elő először és meglepőnek találod! Talán nagyon kevés időt töltöttél eddig egyedül, vagy mindig túlzottan lefoglalt valami. Szerintem kifejezetten jó dolog, ha az embernek eszébe jutnak nem teljesen hétköznapi dolgok és ezeken elgondolkozik!:)

Arról nem is beszélve, hogy különféle vészhelyzetekről, mint betörés vagy tűz, kell is gondolkozni, kell valami legalább részleges forgatókönyv az ember fejébe ilyen esetekre.

2017. jún. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!