Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek dühkitörés ellen?

Mit tegyek dühkitörés ellen?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Mindig is teljesen normális és átlagos voltam. Sosem voltak problémáim mind fizikai és mind mentális téren. Már kiskorom óta barátkozó és nyitott vagyok, hatalmas szájjal. De az elmúlt hónapokban egyre többször fordult elő hogy egy úgymond "állapotba" kerülök a semmiből. Ilyenkor teljesen magamnál vagyok, tudom mit csinálok de nem tudom irányítani. Csapkodom, ordítok, rugdosok, lefekszem a földre és neki ütöm a hátam dolgoknak. Ütöm magam. Másoknak nem mentem még így neki. Ezelőtt ilyen sosem volt. Lassan 9 éve hogy Taekwondozom. Mester vagyok. Kitűnő tanuló első óta. Semmilyen ehhez hasonló problémám nem volt. A családi hátterem is teljesen rendben van. Eddig 3x fordult elő. Akkor sem tudom mi váltotta ki de éreztem hogy egyre feszültebb lettem és ideges. Elkezdtem csapkodni és földhöz verni magam. De ennyi, és kb pár percig tartott, senki nem tud róla. Viszont ma újra előfordult. Pontosan 4 órája. Futásból jöttem haza, út közben elromlott a fülesem és nem szólt. Mérges lettem és kitéptem a telefonból ezért anélkül futottam. Előtte sokat meg kellett miatta állni. Utána már sprintbe futottam. Csak 2 km-t tudtam. Ahogy felértem a lépcsőn összerogytam és anya előtt elkezdődött. Csak durvábban, és 10 percig vagy tovább tartott. Anya már olyanokat mondott hogy leönt. Én csak annyit tudtam mondani hogy nem tudom mi van velem. Így vissza gondolva tényleg nem tudom. Csak magától jött az egész. Közben tudom mit csináltam mert a telefonom arrébb is löktem mert féltem hogy széttöröm. A pólóm meg is szakadt. Utána csak sírtam. Annyira megvagyok ijedve hogy muszáj most ide kiírnom. Tényleg nem volt még ilyen, sose volt semmiféle problémám teljesen normális vagyok. Semmi pszichés dolgom nincs. Vannak barátaim, népszerűnek számítok, a családom jó, középfokú nyelvvizsgám lesz pár hét múlva, benne vagyok a válogatott taekwondo csapatban és nemsokára utazok Bulgáriába mert Világ Kupa bajnok lettem. Szóval teljesen normális vagyok. De rettenetesen félek hogy mi van velem... Akit tud valami megoldást kérem segítsen! Előre is nagyon köszönöm!!!

2017. jún. 24. 22:39
 1/4 TR75 ***** válasza:
100%

Hát ez lehet sok dolog, szerintem a feszültség ért el egy olyan szintet benned, ami így tör ki.


"Lassan 9 éve hogy Taekwondozom. Mester vagyok. Kitűnő tanuló első óta."

"középfokú nyelvvizsgám lesz pár hét múlva, benne vagyok a válogatott taekwondo csapatban és nemsokára utazok Bulgáriába mert Világ Kupa bajnok lettem."


Simán el tudom képzelni, hogy besokalltál.

Szerintem (szerintem) nem normális dolog világszínvonalon versenysportolni 16 évesen. Nem azt mondom, hogy helytelen és hogy elítélem, de azt igen, hogy ez szerintem azt jelenti, hogy nagyjából ez az életed, mellette nem fér meg semmi, 16 évesen ennek kell alárendelned az egész életed.

Mellette kitűnő tanuló vagy (ez rengeteg stressz forrása lehet, megfelelési kényszer, túlhajszoltság és társai).

Szóval szerintem ez sok. És emiatt van ez a jelenség.

Pszichológus a megoldás.

Szerintem.

2017. jún. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

egy nagyon nyugodt, megértő nagyfater nincs a közelben? sokszor többet ér az ő megértése, barátsága, mint bármi más...és segít, ha bajban vagy..


persze ehhez kell egy elérhető nagyapa(aki nem alkesz, és nincs még leépülve, nyitott a világra, és nem politizál)

nagymama nem jó, mert az nőböl van.


szerintem.

2017. jún. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak: Köszönöm szépen a gyors választ, segítséget! Pszichológushoz nem szívesen fordulnék.. annyiban maradt nálunk ez a téma.. próbálkozom nyugtató teával, jóga meg ilyesmikkel, nagyon remélem hogy többet nem fordul elő! Anya fel sem hozza szerencsére, a lényeg azon van hogy folytassam az edzést és a magánórákat.

A második válaszolónak: Sajnos mielőtt megszülettem elhunyt mind a két nagypapám. Az egyik nagymamám még mikor 4éves lehettem, aki maradt ő pedig sajnos kórházban van. De köszönöm!!:)

2017. jún. 25. 20:22
 4/4 TR75 ***** válasza:

Pszichológus helyett jó a lifecoach is. Részben pszichológia ez is, de életvezetési tanácsokat is ad.

Ha marad minden a régiben, úgy nehéz változ(tat)ni. Azt mondom, ennek érdemes lenne utánanézni. Pszichológushoz nem kell feltétlenül "járni", elég lehet 1-2 alkalom is arra, hogy meglásd, mi a probléma.

Szerintem amúgy (az általad írtakból következtetve) túl vagy terhelve. Ennyi.

2017. jún. 26. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!