Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van, aki a Frontintól (Xanax,...

Van, aki a Frontintól (Xanax, stb. ) vagy bármelyik antidepitől meggyógyult?

Figyelt kérdés
Az orvosok olyan nyugodtan irkálják föl az elmegyogyókat, mintha tictac vagy c vitamin lenne. Közben a hosszú távú felhasználóktól hallja az ember a horrortörténeteket: leszokni nem bírnak, becsavarodnak tőle, rosszabb lesz mint előtte volt, stb... durvább, mint a pia- vagy a drogfüggőség.

2017. jún. 26. 13:12
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Frontin, Xanax stb. csak az antidepihez tartozó nyugtatók. Nem azzal gyógyítanak. Viszont idegesség, izgulás, drukk esetén segíthetnek. És nem írják fel olyan könnyedén, ahogy azt te írod. Ráadásul még így receptre is, csak személyi ig. szám felírása mellett adják ki a patikában.
2017. jún. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Ezektől meggyógyulni nem lehet, mivel csak tüneti szerek.
2017. jún. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
olyanok is irjanak, pls, akik mar szedtek. meg-e gyogyultatok?
2017. jún. 26. 13:46
 4/28 A kérdező kommentje:
Elsőnek: nem az a probléma, hanem hogy par napos használattól már elvonási tünetek lehetnek. Erre még a heroin sem képes, jó pár adagot le kell nyomni, h függővé váljon az ember. Frontinnál viszont tudok olyanról, hogy 4 napig használta az illető, és utána 3 napig pörgött, nem bírt elaludni.
2017. jún. 26. 13:54
 5/28 A kérdező kommentje:
Magyarul, hogyha ennek nagyobb az addikciós potenciálja, mint a herkának, akkor miért szoktatják rá az embereket? Van egy közepes méretű alap problémád, amit nem old meg, és adnak mellé még egy giga méretűt... semmi értelme az egésznek.
2017. jún. 26. 14:00
 6/28 anonim ***** válasza:
25%
Azért szoktatják rá az embereket mert a gyógyszeripar baromi sokat kaszál belőle.
2017. jún. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok. Xanaxot pl. szedtem, de nem rendszeresen, pont azért, mert féltem a hozzászokástól. Viszont volt, hogy alig bírtam aludni, minden mást beszedtem (még az irtó büdös macskagyökér teát is megittam), és csak akkor vettem be egy fél szemet, amikor már semmi más nem hatott. Nekem egyébként egy "enyhe szorongásoldó" volt az álmatlanság egyik kifejezett okozója, az alap stresszen kívül.

Megúsztam a rászokást, mert alig szedtem, és a szorongásoldó nem volt addiktív. de rendbe jönni nem ezek segítettek, hanem egy olyan neurológus, aki nem csak a bogyókat irkálta fel, és pár alternatív gyógymód.

Amúgy teljesen igazad van abban, hogy ezeket nem kellene ilyen felelőtlenül felírogatni az embereknek.

2017. jún. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Adsz elerhetoseget privatban a neurologushoz? Köszönöm.
2017. jún. 26. 14:20
 9/28 anonim ***** válasza:
72%
Nekem zavaró kényszergondolataim voltak erre kaptam ataraxot és antidepresszánst és azóta csökkent max a kapcsoló meg kilincsfogdosás maradt meg ami nem annyira rossz...lehet itt mondani hogy jaj a gyógyszer csak függőséget okoz meg gyógyszer ellenes vagyok...akinek súlyos az csak jobban lehet tőle hidd el
2017. jún. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező!

Én az első vagyok. Tapasztalatból írtam, amit írtam. Zoloftot szedtem, és mellé Rivotrilt. Meggyógyultam, És nem lettem függő sem. Mi van ezen olyan hihetetlen. Be kell tartani az orvos utasítását, és nem benyakalni a nyugtatókból. Igazából nem is értem a kérdésedet. Ezeket a szereket csak szakorvos tudtával, és felügyeletével szabad szedni.

2017. jún. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!