Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Emlekek nelkul lehet poszttrau...

Emlekek nelkul lehet poszttraumas stressz szindromam?

Figyelt kérdés
Gondolok arra, hogy volt egy nagyon sulyos balesetem evekkel ezelott, amire nem emlekszem. Kiesett az a nap, meg az utana levo egy het. Januarban volt egy hasonlo. Azota a baleset ota szorongok, es mashoz kapcsolom a szorongasomat. Onnan tudom h a baleset miatt szorongok, mert azota van ez az allapot, es egyik naprol a masikra tortent.

2017. jún. 26. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet. Két fajta PTSD létezik (amiről tudok). Az egyikben részlegesen, vagy teljesen törlődik a memóriából a trauma. A másikban flashback-ek vannak. Villanásszerűen ugranak be az emlékek. Ilyenkor a beteg újra, és újra átéli a traumát, teljesen, vagy részleteiben (hangok, szagok, fájdalom, stb). Gyakran előfordul, hogy az emlékbetörések csak hónapok, vagy évek múlva jelentkeznek.(Vietnami veteránok) Célszerű lenne speciálisan erre szakosodott orvoshoz fordulni, mert az állapot idővel súlyosbodhat, és depresszió, generalizált szorongás alakulhat ki.
2017. jún. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

ohh amiatt nem kell aggódni h depressziós leszek. már túl vagyok ezen.

és az emlék nélküli poszttraumás stresszről valaki tudna mesélni?

2017. jún. 26. 16:00
 3/3 anonim válasza:

Szia, kigyógyultál már ebből a szorongásból?

Sajnos nekem is szerintem PTSD-m lett :(

2019. máj. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!