Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem fogadta kitörő...

Jeverezi kérdése:

Miért nem fogadta kitörő örömmel a pszichológusom amit mondtam neki?

Figyelt kérdés

Már egy éve járok egy pszichiáter-szichológus doktorhoz aki nagyon sokat segít nekem. Néha úgy érzem nem ért meg és megbánt ami rosszul esik de összességében maximálisan meg vagyok elégedve vele. Legutóbbi ülés előtt mély depresszióba voltam esve azonban a terapeutám szerint ez nem depresszió csak nyűgös vagyok.


Na most egész felélénkültem hogy nem tart depressziósnak és mondtam neki hogy Ő a legjobb orvos akivel eddig valaha is találkoztam. Erre nem szólt semmit és nem örültem neki.


A kérdésem hogy szerintetek ezt miért nem fogadta nagy örömmel ezt a dícséretet?



#depresszió #teraeuta
2017. jún. 26. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert te nem a barátnője vagy, csak egy páciens, akivel objektívnek kell lennie.

Ennyi.

2017. jún. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Elfojtotta.

Most akkor mi analizáljuk a pszichomókusodat, te meg minket (%) azután a modik mindenkit és és és

hogy megy tovább?

2017. jún. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem ettől a véleménytől függ, hogy ő mennyire jó.
2017. jún. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Szerintem nem kéne ezen agyalnod, ha nekem mondana valaki ilyet, én se biztos, hogy reagálnék rá, csak egy mosoly, de semmi több, mert örülnék neki, viszont legbelül lehet nem gondolom így.
2017. jún. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
1-Ő válaszoló!Köszönöm szépen de én férfi vagyok Ő pedig egy hölgy. Szóval nem lehetek a barátnője. Én nem gondolnám hogy "csak" egy páciense vagyok mivel végig kedves velem meg mosolyog és úgy érzem mintha anyukám lenne. Folyton alig várom hogy mehessek hozzá, számolom vissza a napokat megnyerő és okos végtelenül empatikus átlát a szitán. Bárcsak többen is ilyenek lennének velem akkor sokkal boldogabb lennék!
2017. jún. 26. 20:13
 6/11 A kérdező kommentje:

2-es! De a pszichoterápiában szerintem nem szokás elfolytani dolgokat. Vagy igen?


Mert pont hogy arra van a terápia hogy felgöngyölítse a páciens érzéseit stb amit nem vesz észre magában szerintem legalábbis.

2017. jún. 26. 20:14
 7/11 A kérdező kommentje:
3-as! Én a betege vagyok ugyebár Ő meg az orvosom. Na most ha adok egy visszajelzést akkor arra csak reagálni illenék nem?
2017. jún. 26. 20:15
 8/11 A kérdező kommentje:
4-es! Oké megértem az álláspontodat! De lehet neked nem mondana senki ilyet mert nem érdemled meg
2017. jún. 26. 20:15
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Nem sértésnek szánom, de kicsit sokat képzelsz magadról... ahogy előttem már írták, úgy te csak egy páciens vagy neki. Segít neked, kedves veled, tudása legjavát adja azért mert ez a MUNKÁJA. Nem felebaráti szeretetből. Persze nem hátrány, ha ő valóban szereti a munkáját, illetve szeret segíteni embereknek. De ennek semmi köze a te konkrét személyedhez.

Érthető, hogy benned kialakult némi kötődés hozzá, de azért nem szabadna elfelejtened, hogy nem barátkozni jársz hozzá, hanem gyógyulni. Akkor fog jó munkát végzeni és akkor fog valóban örülni, ha már nem lesz szükséged arra, hogy hozzá járj.

2017. jún. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Akarsz róla beszélni?:)
2017. jún. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!