Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen jellemre utal, ha...

Milyen jellemre utal, ha valaki 11-12 évesen öngyilkos akart lenni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, utánaolvasott. Majd megpróbálta magát túladagolni fájdalomcsillapítók, szív és vérnyomásra való gyógyszerek keverésével, jó néhánnyal, de nem történt lényegi változás (ezek szerint a jó néhány mégse volt olyan jó néhány), majd olyan gondolatai voltak, hogy pólóban és rövidnadrágban kifekszik a hóba megfagyni. (Akkoriban még nagyobb havak voltak) Akik ilyen fiatalon is ezeken gondolkoznak, azoknak kellhet pszichológusi/pszichiáteri segítség, akár később is, ha továbbra is depresszív és szorongó, vagy valamilyen módon be lehet tudni tinédzserkori problémának, ami "majd elmúlik" ha azóta kidejezetten öngyilkossági kísérletei (maximum gondolatai) nem voltak?
2017. jún. 27. 00:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Akinek ennyi idősen ilyen problémái voltak, annak később is nagy valószínűséggel lesznek- de ezen egy szakértő sokat segíthet, akár egy újabb kísérlet esélyét a 0-ra is leviheti.
2017. jún. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azonban az is lehet (az írásból ah jött le), hogy lelki problémái nincsenek, "csupán" egy hajlamszerűség, amit csillapítani kell. "utánaolvasott": kipróbál mindnent ami hall, nem érdeklik a következmények? Ha azt mondják ugorjon a kútba, beleugrik?
2017. jún. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1: Csak azért kérdezem, érdemes lenne-e felkeresnem szakértőt, vagy úgyis elhajtana a korom miatt, vagy szólna a családomnak. Amit nem tudom hány éves korig tehet meg (17 vagyok)
2017. jún. 27. 00:14
 4/7 A kérdező kommentje:
#2: nem sajnos lelki probléma is van, sok (mondjuk öndiagnosztizálni könnyű), ez csupán egy testi vészjel. De sajnos időnként más fizikai problémák is vannak (hasfájás görcs, pánikrohamhoz hasonlítható rohamok, alvászavar, étvágytalanság, stb stb)
2017. jún. 27. 00:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Dehogy hajtana el! És ha megkéred a családodnak sem szól. Kötelessége titkot tartani. Szerintem első körben egy pszichológust keress fel, elmélet minden iskolában van suli pszichológus, aki egy héten adott időpontokban ott van- bár ez most nyáron nem praktikus. Azonban készülj fel, hogy egy pszichológus drága, ugyanakkor az egészséged többet ér!
2017. jún. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Iskola pszichológusnál voltam. Első körben megkérdeztem, miről kéne szólnia a szülőknek, ő válaszolt. Innentől kb. semmit se mondhattam, de magasról le is tojt mindent.

Viszont sajnos pszichológusra nincs pénzem. De azért köszönöm szépen! Majd lesz valahogy :)

2017. jún. 27. 01:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Kár, hogy nálatok ilyen a suli pszichológus. Azt tudom még mondani, hogy vannak ingyenes segélyvonalak kifejezetten gyerekeken, akár irogatni is tudsz képzett emberekkel, természetesen ingyen.
2017. jún. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!