Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális hogy ilyen sok...

IKii kérdése:

Normális hogy ilyen sok mindenre emlékszem?

Figyelt kérdés
Idén leszek 15 de tisztán emlékszem mik történtek velem amikor 1-2 éves voltam.Emlékszem a házunkra ahonnan elköltöztünk apám miatt amikor 2 éves voltam,emlékszem az első szülinapomra (egy micimackós tortám volt c:):Tisztán emlékszem a 14 évvel ez előtti szobámra is.Meg arra is amikor a szüleim elváltak (max 3 éves lehettem).Anyának ezt min elmondtam és tényleg így van.Más is emlékszik ilyesféle régi dolgokra?

2017. jún. 27. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Normális, és örülj neki, mert még jó a memóriád! Én 42 vagyok, de emlékszek egy csomó dologra a gyerekkoromból.

Ha fényképeket nézegetek, néha még illatok, hangok, és érzések is beugranak. Ezt is az agy csinálja.

2017. jún. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az is előfordulhat, hogz ahogy az előző mondta, a fényképek, történetek alapján "jutnak eszedbe" dolgok. Néha az ember emlékei múdosíthatóak, illetve beilleszthetőek olyan részek, amire nem emlkékezhetsz az alapján, hogy valaki elmesélte, képeken láttad. Magadénak érzed, mégha valójában nem is emlékszel. Olyan is van,. hogy te helyesen emlékszel valamire, de valaki felülírja az emlékeidet egz ferde beszámolóval, és hirtelen úgy érzed valóban úgy történt az esemény, pedig valójában te emlékeztél jól.
2017. jún. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző írja, az embernek gyerekkorából, meg régről van egy csomó hamis emléke is, ennek ellenére lehet nagyrészt valós, amire emlékszel. Én beszéltem olyan emberrel is, aki konkrétan a szülőszobában a csempe színére emlékezett.
2017. jún. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!