Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Mentális egészség

A kérdés

Normális hogy ilyen sok mindenre emlékszem?

Idén leszek 15 de tisztán emlékszem mik történtek velem amikor 1-2 éves voltam.Emlékszem a házunkra ahonnan elköltöztünk apám miatt amikor 2 éves voltam,emlékszem az első szülinapomra (egy micimackós tortám volt c:):Tisztán emlékszem a 14 évvel ez előtti szobámra is.Meg arra is amikor a szüleim elváltak (max 3 éves lehettem).Anyának ezt min elmondtam és tényleg így van.Más is emlékszik ilyesféle régi dolgokra?

Keress kérdéseket hasonló témákban: emlék, kiskorú

2017. jún. 27. 14:31  Privát üzenet  

A válaszok

Normális, és örülj neki, mert még jó a memóriád! Én 42 vagyok, de emlékszek egy csomó dologra a gyerekkoromból.

Ha fényképeket nézegetek, néha még illatok, hangok, és érzések is beugranak. Ezt is az agy csinálja.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2017. jún. 27. 14:40 Privát üzenet
Az is előfordulhat, hogz ahogy az előző mondta, a fényképek, történetek alapján "jutnak eszedbe" dolgok. Néha az ember emlékei múdosíthatóak, illetve beilleszthetőek olyan részek, amire nem emlkékezhetsz az alapján, hogy valaki elmesélte, képeken láttad. Magadénak érzed, mégha valójában nem is emlékszel. Olyan is van,. hogy te helyesen emlékszel valamire, de valaki felülírja az emlékeidet egz ferde beszámolóval, és hirtelen úgy érzed valóban úgy történt az esemény, pedig valójában te emlékeztél jól.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2017. jún. 27. 14:53 Privát üzenet
Ahogy az előző írja, az embernek gyerekkorából, meg régről van egy csomó hamis emléke is, ennek ellenére lehet nagyrészt valós, amire emlékszel. Én beszéltem olyan emberrel is, aki konkrétan a szülőszobában a csempe színére emlékezett.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2017. jún. 27. 22:33 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mitől lehet az, hogy nem emlékszem nagyon sok mindenre a múltból de még a nem rég történt dolgokra sem emlékszem mindig?
Van egy film (sajnos sok mindenre nem emlékszem belőle) Régen, kb 15 éve vetítették a Hallmarkon vagy az Hbo-n. Címét tudná valaki?
Miert van az h még suliba jártam és berugtam másnap emlékeztem mindenre most ha egy kicsit iszok masnap nem emlekszem semmire ennyire roncsoltam volna az agyamat?
Az betegség-e, ha szinte mindenre emlékszem, de arra nem, hogy annak idején hogyan tanultam meg beszélni?
Miért van az hogy ha alkoholt iszok és berúgok akkor sokszor sok mindenre nem emlékszem másnap?
Lehet hogy tök részegre ittam magam, mégis emlékszem mindenre?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Mentális egészség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!