Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az mennyire normális, hogy...

Az mennyire normális, hogy már majd 10 éve külföldön élek, de néha még mindig dühítenek múltbeli történések, akár egész régre visszamenőleg is?

Figyelt kérdés

35/F vagyok. Azt tudni kell rólam, hogy ideges, szorongós típus vagyok, és hogy a suliban sem álltam éppen a ranglétra legtetején. Rendre értek piszkálások, megalázások osztálytársaktól. Nem volt ez másképp az otthoni munkahelyeken sem (gyár, közmunka). Ezenkívül gyerekként-tinédzserként eljártam egy társaságba, akik látszólag haverok voltak, de tulajdonképpen csak bohóc szerepet töltöttem be, rendre voltak ugratások és megalázások.

Mindez már vagy 15 éve véget ért, és majdnem 10 éve külföldön élek. Eleinte voltak nehézségeim, de az utóbbi 3-4 évben elég gondtalan életet élek, pláne a régihez viszonyítva. De néha eszembe szoktak jutni dolgok a fent említett időszakból, és többek között úgy érzem, hogy belőlük kifolyólag nehezen barátkozom. Amikor jobb anyagi megélhetés miatt kijöttem, úgy gondoltam, hogy ha már nem a múltbeli történések helyszínén élek, akkor idővel mélyre süllyednek a kellemetlen emlékek. De néha mégis kísérteni szoktak. Ez normális dolog?


2017. júl. 2. 09:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%
A gyermeki félelmek olyanok mint a sûrû rengeteg. Ha elveszel benne mindig benned lesz életed során, hogy elvesztél és mindig visszajár kísérten.
2017. júl. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Énse tudok szabadulni a gyerekkori szar emlékektől . És ami rosszabb hogy még mindig otthon lakok :(
2017. szept. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
PTSD-ről még nem hallottatok?
2017. nov. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%
Az embernek tudatosan kell törekednie a múltbeli negatív élmények emlékének visszaszorítására, esetleg kitörlésére, mert ez gátja lehet a boldog életvitel folytatásának.
2017. nov. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
3: De hallottam. De mennyire valószínű, hogy nekem az van? Hisz, ahogy írtam, már lassan tíz éve nem élek az események helyszínén, amiből kifolyólag már szinte egyáltalán össze se futok a dolgok elkövetőivel. Évente 2x2 hetet látogatok haza.
2017. nov. 3. 05:19
 6/17 A kérdező kommentje:
4: És az ilyen tudatos törekvésnek milyen módja van a pszichiáteren kívül?
2017. nov. 10. 06:20
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

A ptsd elojohet evek mulva is.

Es az h elfojtod a dolgokat nem megoldas. Igen, az ilyen emlekek a boldogsag utjaban allnak. De nem elfojtani kell, hanem feldolgozni. Ha szukseges akkor szakemberrel.

2017. nov. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
PTSD az nem egyből jön elő, és tök váratlan helyzetekben is
2017. nov. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
Pszichiáteren kívül van pszichológus is.
2018. júl. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
9: Úgy értem, mindenképpen muszáj szakemberhez menni? Ugyanis nem ingyen van.
2018. júl. 16. 00:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!