Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezeletlen bipoláris betegségg...

Kezeletlen bipoláris betegséggel meddig lehet élni, ha már erősen fizikai tünetei is vannak?

Figyelt kérdés
13 évesen jelentkezett a depresszió (köztudottan ez előzi meg), ami évekig tartott megállás nélkül, a bipoláris tüneteket csak 18-19 évesen tapasztaltam, bár akkor még inkább a mániás ("jóindulatú") fázisok domináltak. Most 26 vagyok, de az utóbbi években erős fizikai tünetei is vannak. Olyan érzés, mintha valami komolyabb betegségem lenne, de nem tudom pontosan leírni. Erős fizikai gyengeség, nagyon lelassultam, mind gondolkodásban, mind mozgásban, csont és ízületi fájdalmak, és olykor a mellkasomban érzek konkrét fájdalmat, nem csak olyan szomorúság érzetet. Máskor (bár ez ritkább) meg olyan kellemes bizsergést ugyanitt, hogy néha azon kapom magam, hogy mosolygok, és simogatom a mellkasom. Bár utóbbi lenne sűrűbben, de ez sajnos nem így van. Általában nagyon gyenge vagyok, néha meg indokolatlanul akkora energiabomba szabadul fel bennem indokolatlanul, hogy repülni tudnék, vagy futkározni megállás nélkül. A másik a hallucináció. Hangokat hallok néha, vagy éppen egy pillanatra nem hallok semmit. Sokszor émelygés ér el, ilyenkor a nagyobb cukorbevitel megoldja ideiglenesen a problémát, de ez csak rövid ideig tart. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy meddig tudja ezt az emberi szervezet tolerálni? Egyáltalán mi végez az ilyen betegekkel? Maga a szomorúság által meglépett öngyilkosság, vagy egyik-másik szerv felmondja a szolgálatot?

2017. júl. 2. 14:42
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja amit kifelejtettem és lényeges, hogy étvágyam újabban nagyon nincs, bár az régen sem volt. Gyakori az is, hogy naponta csak egyszer tudok enni, azt is keveset. Mondhatni erős vitamin tablettákkal tartom fenn magam, mivel kórosan sovány vagyok. Talán utóbbi a rizikófaktor nálam?
2017. júl. 2. 14:47
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Menj orvoshoz!

Ha tényleg bipoláris vagy, az egy menedzselhető betegség, de az öndiagnózis nem elég

2017. júl. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát azt fel nem bírom fogni, hogy mért nem mentél orvoshoz már rég. Mégis mire számítasz? Szenvedsz és ennyi? Hát meghalni még sokára fogsz, de szenvedéssel élni már most.
2017. júl. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Orvoshoz esetleg? Ha alapvetően nincs komoly szervi bajod, akkor 50 évig is elélhetsz. De a folyamatos stresszt, és hullámvasutazást előbb-utóbb megsínyli a szervezet, kialakulhatnak szervi betegségek is. De a bipoláris depressziónál a valódi veszélyt az öngyilkosság, vagy a balesetek jelentik.
2017. júl. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%
Ez szerintem tuti nem bipoláris zavar! Mi az hogy jóindulatú fázisok? Mellkasi fájdalom meg simogatás. Neked más a bajod.Másrészt a bipoláris gondok általában 25 éves kor körül kezdődik. Meg vagyok róla győződve, hogy más bajod van, és most sajnáltatod magad. Menj orvoshoz, beszélj a szüleiddel! Legyél többet a barátaiddal, sportolj. Pszichológushoz menj el, előtte meg háziorvoshoz. (Egy kezelt bipoláris).
2017. júl. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Honnan veszed, hogy nem az? Akkor mivel tudod indokolni a végtelenül erős jókedvet, "szerelmes" érzéseket, a semmiből felszabaduló nagy adrenalint, hogy az életnek van értelme, tele vagyok ambícióval, tervekkel, a másik pillanatban meg már semmi életkedv, öngyilkossági hajlamok, erős levertség, stb? Ezt nem sajnáltatásból írtam, csak elmondtam mi a jelenlegi helyzet, és érdekelne meddig lehet még így élni.
2017. júl. 3. 13:59
 7/9 anonim ***** válasza:
31%

Az óriási előnyöd, hogy van betegségbelátásod - érzed, hogy nagyon nincs így rendben....

sok bipol szenved, mégis végtelenül szórakoztatónak és zseninek képzeli magát ..: a "végtelenül erős jókedv, "szerelmes" érzések" miatt.


Fordulj szakemberhez, attól a ponttól, hogy Neked betegségtudatod van sokkal könnyebb lesz segíteni.


Mint előttem írták,

a fokozott balesetveszély a legnagyobb kockázat, amikor spontán fölszabadul a "jókedv" - mániás, túlpörgő állapotban figyelmetlenségből, túlvállalásból eredően.

2017. júl. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
15%
Miért is jó ha beképzeled, hogy mentális beteg vagy?! Ja hogy orvoshoz fordulni nem mersz, de ide írogatni, hogy szar az életed az úgy egyszerűbb. Valójában az is betegség, hogy annak gondolod magad. Sajnáljanak csak ha az jól esik.
2017. júl. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szó szerint betegségbelátást, majd betegségtudatod emlegettem, nem "beképzelést".

Kimutathatóan eredményesebb minden segítségnyújtás esetleg kezelés, ha a páciens elfogadja és megérti miért volt rá szükség.

Önismerettel, ön gyógyítani sem lehet abból a hazugságból kiindulva, hogy minden rendben van.


Külvilág előtt fölvállalni megint más kérdés, azzal

egyetértek, hogy idegenek előtt árt betegként, pláne pszichés betegként hátrány az őszinteség.

2017. júl. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!