Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért elítélendő a vagdosás?

Miért elítélendő a vagdosás?

Figyelt kérdés
Egyre többen csinálják, de a többség mégsem képes elfogadni, hogy ez egy létező, lassan már természetes dolog, és NEM csak a tinédzserek körében. Ha valaki vagdossa magát, a társadalom legtöbbször kb. ufóként kezeli, pedig ez sem árt többet, mint az összes többi függőség, pl. alkohol, dohány, drogfüggőség, stb. ez igazából nem is veszélyes a szervezetünkre nézve, az összes többi, amit felsoroltam, viszont igen, azok mégis elfogadottabbak.. aki pl. nem szereti a melegeket, azokat lehurrogják, hogy elfogadónak kell lenni, de ha valaki vagdossa magát, mert attól egy kicsit jobban érzi magát, és nem akar ellenállni a vágynak, amivel senkinek nem árt, elítélik.

2017. júl. 4. 10:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
60%
En nem itelem el a vagdosast, bar sose csinaltam. Vagyis csinalni akartam volna 1x mikor egy hang mondta hogy muszaj. De aztan eszrevettek hogy probalkozok .. pszichiatrian voltam ugyanis. Azota egyaltalan eszembe se jut csinalni, elotte se. Szoval nem tudom, en nem itelem el, volt is olyan baratnom, tele van hegekkel a keze, attol meg a baratja vagyok. O is elfogad engem en is ot, barik vagyunk. (nyugtatofuggo vagyok..)
2017. júl. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
Nem elítélendő. Szánandó.
2017. júl. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
66%
Ember, amiket felsoroltál, mind szörnyen káros az egészségre. A vagdosás nem roncsolja a szervezetet?! Nagy francokat nem! Roncsolod az elsődleges védőréteget, a bőrt, illetve a másodikat, az érrendszert, ezzel az egész szervezetedet veszélyezteted, mellesleg undorító, hányingerkeltő ebből keletkezett elfertőződött sebeket látni. Meg szörnyen beteges dolog... ÉS NEM, NEM TERMÉSZETES! Azért elítélendő, mert káros, beteges, undorító.
2017. júl. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
91%
Az, hogy valaki vagdossa magát egy csendes segélykiáltás is egyben.
2017. júl. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
23%
Mert gyenge, nagyon gyenge ember. Soha nem lesz egyedül életképes, mindig depis, panaszkodik, nem azon van, hogy mindent megoldjon lehetőleg egyedül, kifogás kereső és társ függő is sokszor. Nem olyan akiből majd erős felnőtt ember lesz, aki céltudatos és elboldogul.
2017. júl. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
88%

Ahelyett, hogy minden nap többször megsebzi magát, elmehetne pszichológushoz, mert nem az a ciki, ha valaki segítséget kér, hanem az, aki inkább magát teszi tönkre, mert "a testi fájdalom enyhíti a lelki fájdalmat". Abban a pillanatban lehet, hogy elnyomja, de fél órával később csak a seb, aztán a heg marad, a lelki fájdalom mellett.

Naponta millióan vághatnák fel az ereiket, mert annyi probléma, gond, fájdalom és elkeseredettség van körülöttünk.

Ha pedig annyira véget akar vetni az életének, mert olyan szörnyű, akkor ne csak "simogassa magát", hanem húzzon mélyebbet a bőrébe. Persze, azt már nem merik olyan sokan. Ne ez legyen a segélykiáltás, hanem az, hogy felvállalva a problémákat orvoshoz fordul.

Nem tartozik senkire, csak példaként mondom: kezdjem el vagdosni magam, mert kiderült, hogy 19 évesen meddő nő vagyok és minden vágyam egy kisbaba? Amúgy is voltak problémáim, mint mindenki másnak, és erre még rájött ez is. Gyorsan szaladok a konyhába egy késért... ez nem így működik. Tűrni kell, elfogadni és a gyógyulás útjára lépni, akkor is, ha ez sokáig tart. Ha ez nem megy valakinek saját erejéből, akkor forduljon szakemberhez, aki tud segíteni, ezzel csak magát roncsolja, még rosszabb énképe lesz és a probléma, ami elől menekül, ugyanúgy várni fogja.

2017. júl. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Létező dolog, igen. De messze nem természetes. Önmagunkat bántani nem egészséges, mondjuk ki, kóros dolog. Legyen az lelki, mint pl a depressziós önpusztító gondolatok, vagy fizikai. Azt nem tudom, honnan veszed, hogy a társadalom a többi függőséget nem ítéli el, vagyis elfogadja: ez egyáltalán nem így van. Még leginkább talán a dohányzást fogadják el, de a mai egyre inkább egészségtudatos társadalomban ez is csökkenőben van, egyébként pedig nagy történelmi múltja van a dohányzásnak, anno ez a presztizs, a férfiasság, a nagyvilágiság stb. szimbóluma volt, persze akkor még nem sokat tudtak káros hatásairól (illetve egy ideig nem is volt annyira káros, mint a modern kori cigaretták). De az alkoholfüggőséget, drogfüggőséget sosem fogadta el a társadalom.

Légy nyugodt, ha alkoholista lennél, az ugyanúgy elítélnék/szánnák, mint a vagdosást. Abban igazad van, hogy közvetlenül ezzel csak magadnak ártasz, közvetve viszont azokat az embereket is bántod, akik szeretnek, már ha vannak ilyenek (hiszen nem ismerhetem pl. a családi, baráti körülményeidet).

2017. júl. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
66%

Mert pótcselekvés.

A problémát kell megoldani, és nem vagdosni magadat.


[Ha tűz van, meg kell próbálni eloltani, vagy ha nem megy, kihívni a tűzoltókat, hogy ők oltsák el. Nem pedig a fészbukra tolni egy posztot a tűzről. A vagdoság nem oldja meg a problémát, ahogy a fészbuk poszt sem oltja el a tüzet.]

2017. júl. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
70%

Nem elítélendő, hanem egy betegség. Hiába próbálod igazolni, nem lehet. Az alkohol, dohány és drogfüggés ugyanúgy egészségtelen és káros, ez az általános álláspont. Nem elítélni kell, hanem kigyógyítani belőle, ha van rá mód. A vagdosás egyértelműen káros az egészségre, komoly fertőzéseket lehet így összeszedni.


A homoszexualitás önmagában nem káros az egészségre, se a sajátra, se másokéra, úgyhogy nehezen kapcsolódik ide.

2017. júl. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
de, pl az AIDS, meg sok más nemi betegség is leginkább homoszexuális úton terjedt el
2017. júl. 4. 11:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!