Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy ha depressziós vagyok...

Hogy ha depressziós vagyok csak pszihológussal/segítséggel tudok ki mászni belőle vagy akár egymagam is?

Figyelt kérdés

2017. júl. 4. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Rajtam új barátok segítettek, sajnos attól függ, hogy mennyire vészes az egész.
2017. júl. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egymagad is ki tudsz jönni belőle, de ehhez pontosan ismerned kell a depit kiváltó okokat. Ha ezeket megfelelően feltárod, és feldolgozod, akkor a depi is elmúlik. Amihez nagyon keménynek kell lenni, hogy akkor is elmenj sportolni, társaságba, amikor még az ágyból sincs kedved kimászni. Nagyon nehéz, de nem lehetetlen feladat. Sokan megcsinálták már, köztük én is.
2017. júl. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Először is tudni kéne, hogy mi a bajod. Az öndiagnózis az elég pontatlan tud lenni. A depresszió inkább egy gyűjtőfogalom, lehet enyhe, súlyos, néha a megoldhatatlannak tűnő élethelyzetből fakad, néha semmi látható probléma nincs az illető életében, és mégis belecsúszik, szóval javaslom, legalább egy konzultáció erejéig menj el egy pszichológushoz/pszichiáterhez. Utána még mindig dönthetsz úgy, hogy egyedül küzdesz. Egyébként segítséggel sokkal könnyebb. A depresszió legtöbbször nem megfelelő emberi kapcsolatokból adódik, és a terápiában meg egy "jó" kapcsolatban lehetsz, ami nagyon sokat segít.
2017. júl. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!