Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek lehetnek a szociális...

Ezek lehetnek a szociális fóbia tünetei?

Figyelt kérdés

Egyszerűen rosszul érzem magam nagyobb társaságokban, több ember között, még az iskolában az osztálytársaim közt is. Az egyik baj, hogy nem tudok az emberek szemébe nézni. A legtöbbször ezért csak a földre nézek. Ha valakivel beszélek, aki nem barát, nehéz tartanom vele a szemkontaktust, akkor is szinte csak előre bámulok, és néha rá-rá pillantok.

Az is problémát okoz, hogy egyedül elmenjek vásárolni mondjuk a plázába. Egyszerűen idegesít, hogy a boltban ott mászkálnak körülöttem, vagy ha mellém állnak, akkor kínosan érzem magam, ezért mindig előre gondosan eltervezem, hogy mit fogok venni, és amikor bemegyek, akkor csak gyors lekapom a polcról, ami kell, és már távozok is, amilyen gyorsan csak tudok.

Ezen kívül még fizikai tüneteim is vannak. Sokszor van gyomoridegem, mikor az iskolába megyek. A kezem állandóan remeg, ami miatt folyamatosan kínos helyzetekbe kerülök. Remeg, amikor a boltban fizetek, amikor valamit alá kell írni mások előtt, de olyan is van, hogy mások előtt iszom az üvegemből, két kézzel kell fognom az üveget, mert annyira remeg a kezem, hogyha egy kézzel fognám, akkor szerintem még a vizet is magamra önteném. Enni mások előtt is nehezen megy. Levest kanalazni remegő kézzel egy igazi kínlódás. Amikor nagyon ideges vagyok az emberek között, akkor a hangom is iszonyatosan elvékonyodik.

Ha ez nem is szociális fóbia, tudom, hogy mindenképp el kéne mennem egy pszichológushoz. Viszont nekem az is gondot okoz, hogy felhívjak egy ismeretlen embert, az meg pláne, hogy elmenjek egyedül egy olyan helyre, ahol még soha nem voltam. Egyébként már párszor említettem anyámnak, hogy folyton remeg a kezem, és vigyen el valahová, de nem vett komolyan, és csak elhaladt a füle mellett. Tudom, ezek csak kifogásoknak hangzanak, de nekem ezekhez tényleg nincs bátorságom... Mindegy, szóval csak azt szeretném megtudni, hogy ezek a tünetek milyen mentális betegségre utalhatnak.


17/L


2017. júl. 4. 15:32
 1/3 TR75 ***** válasza:

Utalhat rá, igen.

De, természetesen, ezt azért ennyiből mi nem mondhatjuk meg, szóval ezzel pszichológust kellene megkeresned.

2017. júl. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, van egy kis zavarod a leírtak alapján. Persze részletesebb, gyermekkori viselkedésedre is kitérő jellemzésből többet lehetne tudni. Ezeket a jellemzőket szépen helyre lehet hozni, de egy ponton túl, ha te már nem tudsz ezen magad segíteni, kell egy külső segítség, például pszichológus. Valahogy győzd meg anyudat, hogy menjetek el, akár együtt.
2017. júl. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mintha engem írtál volna le, csak nekem később még jobban eldurvult. Van ingyenes járóbeteg pszichiátriai kezelés, menj el anyukáddal minél hamarabb.
2017. júl. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!