Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van indokolatlan remegésem?

Miért van indokolatlan remegésem?

Figyelt kérdés
Nagyon sok stressz ér, egyéb problémáim vannak és nem is valami jó a családi helyzetem. Ez már ráment a beszédkészségemre is.. Az "indokolatlan" remegés is ez miatt van? Egyszerűen emberek között elvesztem az egyensúlyomat, kevésbé figyelek mindenre, mert arra koncentrálok, hogy ne tűnjek idiótának, közben ezzel pont azt érem el, hogy ügyetlen legyek. Mozgáskoordinációs zavar lehet. Miközben beszélek emberekkel, elkezdek remegni, és a beszélés is csak lassan, gondolkodva, dadogva megy. Nagyon kellemetlenül érzem magam.. Ezek a problémák rámentek az idegrendszeremre, vagy más miatt történnek ezek a dolgok? Feszélyezve érzem magam, önbizalomhiányos vagyok, és szerintem depressziós is. Szüleim ebből semmit sem sejtenek, és ha el is mondanám, nem vennék komolyan. Pszichológus kizárva, sajnos nagyon drága. Pánikbetegségre is gondoltam már.

2017. júl. 4. 21:47
 1/2 anonim ***** válasza:
A vegetatív idegrendszer túlfeszítettsége okozza a remegést, egyensúlyzavart, szorongást, koordinációs, és beszédzavart is. Ha valahogy megnyugodnál, egy idő után csökkenne, majd elmúlna. Ha ennyire feszült maradsz, akkor így marad, és ha még feszültebb leszel, akkor fokozódik, illetve új, idegi tünetek jelentkeznek.
2017. júl. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, megpróbálok javítani a helyzetemen, bár ez nem biztos, hogy sikerül.
2017. júl. 5. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!