Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SOS! Depressziós vagyok de a...

Jeverezi kérdése:

SOS! Depressziós vagyok de a doktornőm nem akarja elfogadni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lassan már másfél hónaja küzdök a nagyfokú lehangoltságomtól és állandó nyomott hangulat gyötör. Ezen felül erőtlennek érzem magam egész nap csak aludnák, rengeteget ételt eszek emiatt állandó hasmenés kínoz már napok óta.


Ez a nagy nyári meleg különösen rosszat tesz az egészségemnek mert szakad rólam az izzadtság valamint állandóan fáj a fejem.


Nincs kedvem a hobijaimhoz se ami könyolvasás. Igaz most RTL Goldot nézek egész nap és az jó. Ismerőseim kedvetlennek tartanak. Na szóval orvosomnak elpanaszoltam a tüneteimet aki pszichiáter és ő végzi a pszichoteráiát is mert pszichoterapeuta végezettséggel is rendelkezik. Ő már a harmadik orvosom de nem ért meg.


Mondtam neki hogy depressziós vagyok. Ezt nem érti meg szerinte ez nem depresszió csak kimerültség meg zsörtölődő vagyok olyan akinek semmi sem jó. A "gyógykezelése" abból állt hogy a Pszichoterápiát is ő végi de nem csinált semmit csak kérdezgetett hogy mi a baj, mit tudna segíteni hogy jobb kedvem legyen. Mondtam neki hogy semmit nem tud segíteni. El vagyok keseredve teljesen.


Mit tegyek? Mi a megoldás?Lehetséges hogy a kezelőorvosom egy kontár aki nem ért a munkájához.



2017. júl. 5. 22:40
 1/9 A kérdező kommentje:
26 éves vagyok ha ez fontos.
2017. júl. 5. 22:41
 2/9 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki egyenesen, hogy ez, amit ő csinál pszichoterápia címén, egy nagy nulla, és neked ez nem segít, ajánljon egy orvost maga helyett, aki érti a dolgát.
2017. júl. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ingyenes? mert ha ingyenes ne várj sokat..
2017. júl. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2-es! Ő orvos és pszichoterapeuta egyben!
2017. júl. 5. 22:56
 5/9 A kérdező kommentje:
3-as! Nem nem ingyenes én nem járok olyanhoz oda szegények járnak
2017. júl. 5. 22:56
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

"2-es! Ő orvos és pszichoterapeuta egyben!"


Igen, értettem az elején is, de attól még nem kielégítő a terápia, nem erre panaszkodtál?


"Nem nem ingyenes én nem járok olyanhoz oda szegények járnak"


Meg akik nem hiszik azt, hogy a fizetős helyen jobb szolgáltatást kapsz.

Ahol fizetsz a terápiáért, ott a terapeuta abban érdekelt, hogy a végtelenségig nyújtsa a terápiát, évekig járogassál hozzá, effektív terápia helyett csak úgy beszélgessetek, és ezzel minél több pénzt húzzon le tőled. Te is ugye fizetsz érte, aztán mire mentél vele? A nagy semmire.


Ellenben TB által finanszírozott helyen, ha egyébként jó a szakembergárda, akkor célratörő, időhatékony kezelés szokott zajlani.

2017. júl. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6-os! Ez nem tetszik nekem olyan feketén fehéren gondolkodol hogy a TB-s jó a magán rossz. Na most hogy is van ez?
2017. júl. 5. 23:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, lehet tényleg zsörtölödő vagy és nem depressziós, én egy szakember szavát valahogy hitelesnek tartom, főleg olyan kijelentések után, hogy olyanhoz nem mennél, akihez nem kell fizetni. Sok féle szakember van, én már voltam olyannál, akinek fizettem és azt mondta semmi bajom, miközben anorexiás voltam, voltam olyannál, akinek nem fizettem és nagyon egy hullámhosszon voltunk, csak vele nem folytathattam a terápiát, mivel nem ő volt az orvosom, csak helyettesített, az orvosomért szintén nem fizettem, szar volt, majd elmentem egy fizetősre, ahol végre megtaláltam azt a személyt, akivel a leghatékonyabban ment a terápia, a pszichiáter ajánlott be hozzá.

De ha mindenképpen azt állítod, hogy nem érzed jól magad ennél a szakembernél, akkor válts.

2017. júl. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"Én nem járok olyanhoz oda szegények járnak"=felszínesség. Kérdező te nem gondolkodtál el azon még, hogy kicsit vissza kéne venni a khhh "arcból" és talán több barátod lenne és nem is lennél olyan depressziós. Az alapján ahogy írsz ordít rólad a felsőbbrendűség érzése, az hogy az orvosodat is számonkéred. Áruld már el hogy miért lesz neked jobb ha lesz egy diagnózisod? Mi változik? Inkább koncentrálj a pszichoterápiára, szerezz önismeretet. Tudd milyen jó és rossz tulajdonságaid vannak. A kérdésed alapján az elmúlt időben erre semmit sem fordítassz. Valamiért elmentél ahhoz az orvoshoz, gondolom bizonyos pontokon megbukott az irányításod az életed felett, akkor viszont nem ártana megfogadni a segítséget amit kapsz.
2017. júl. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!