Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik pszichoterápia gyógysz...

Létezik pszichoterápia gyógyszeres kezelés nélkül?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az a helyzet, hogy valószinüleg szükséges lenne pszichoterápiára járnom. Ami tök rendben van. Nincs ezzel semmi baj, már 2 beszéélgetésen voltam,és nagyon szimpatikus akihez járok, viszont komolyan mondom annyira erölteti a gyógyszert,hogy megörülök. Najó. Nem. de miert kell? nem akarok váltani végre egy normális szakember. de miert nem eleg a beszelgetes? Én ugy gondolom /bár nem vagyok orvos/,hogy a pszhihoterápia az gyógyszer nélkül müködö dolog. A haziorvosom is csodalkozott,és h gyogyszer nélkül is lehetne. Nem vetem meg akihez járok,okos és szimpatikus. Egyebkent "csak" elvileg kornikus fájdalmaim vannak....csont fájdalom. elég rég. Ha nem benzodiumokat kapok hanem mést, azt beszedjem? mennyi az esély arra h elkezdjuk gyogyszerrel ezt az egézet és elmulik minden bajom aztan egyszer csak hozza szokik az agyam és ennyi? és utána megint szedni kéne elölröl. nem ebben van a biznisz? Egyébként elég értelmes embernek tartom magam,csak gyogyszer ellenes vagyok. és az agyamat se akarom stimulálni.

2017. júl. 6. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen, létezik, de ez attól függ, hogy mi a betegséged. Lehet h nem véletlenül erőlteti a gyógyszert.

Elárulod, mik azok a problémák, amelyek miatt orvoshoz fordultál? A csontfájdalmon kívül. És hogy milyen gyógyszert akart felírni?

2017. júl. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha csak beszélgettek, az kevéssé terápia.

A mélylélektani terápiákhoz ( hipno-, transzperszonális-, integratív) általában nem kell gyógyszer.

2017. júl. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
A gyógyszer a tévhitekkel ellentétben nem azt a rendeltetést tölti be, hogy el kell kábítson, hanem helyrerakja az agyad nem rendellenes működését és a megbomlott hormonszinted. A gyógyszeres kezelét egészíti ki a terápia, és fordítva, a terápiát egészíti ki a gyógyszeres kezelés. Együtt csodákra képesek és növelik a gyógyulás hatékonyságát.
2017. júl. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindnekinek a kedves és lényegretörö felfogható választ. :)

Ha nem probléma az elsö válasz adónak irnék inkább privát levelet! 3. válaszoló-nagyon köszönöm a választ! Valószinüleg csak félek azismeretlentöl,mert Én nem vagyok olyan okos mint a dokiaim /akik egyebkent nagyon szimpatikusak/,csak hát eléggé gyógyszer ellenes vagyok,és aza sztereotipiám,hogy most akkor megfogok változni a gyógyszertöl,és nem akarok mert nagyon szeretem magam. egy igen jó lelkű gyerek vagyok :)!!! Meg h hülyébb leszek a gyógyszertöl. amugy nekem is mondtak ilyen agyi hormonos dolgot. na és az most hogy és mitöl épült le? és ha belemegyek mindenbe visszaépül..mennyi az esély h egyszer csak újra leépül az agyam? vagy mi? hormon alatt meg gondolom ne értsem azt,hogy el is hízok... fogamzásgátlót sem szedek. :D Nos valószinüleg több bajom nem lesz már. jah.. szóval eléggé parázom a gygyszertöl,hogy hülye leszek és megváltozom. Pediga dr.nö kiemelte h a személyiségem nem fog... megbizhatnék már újra az emberekben. hiszen még aggodik is....

2017. júl. 9. 14:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Leginkább a szerotonin (boldogsághormon) szintet szabályozza. Ezek nem nemi, illetve anyagcsere hormonok, általában nincsenek hatással az étvágyra, de persze itt is akad olyan gyógyszer, amitől lehet hízni, de ezt megbeszélheted orvossal, hogy mást írjon. Kicsit kábult leszel az első hétben, én is szedtem gyógyszert két évig, az első hetet, adagnövekedést, gyógyszerváltást majdnem végigaludtam, de utána nem befolyásolta az életmódon, ha rendeltetésszerűen vettem be. Nem volt növekedett étvágy, nem voltam álmos, kábult. A lényeg, hogy a megadott mennyiséget kell szedni, alkoholt teljesen el kell hagyni. Csak kicsit helyreáll az ember hangulata tőle. Csak azokat kábítják, akik veszélyesek önmagukra vagy a környezetükre, de azokat is korházban, felügyelet mellett. Ha járó beteg vagy biztos nem akarnak megbolondítani.
2017. júl. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
/coloresartem/ -Igen járó beteg vagyok. Jah Én mondtam is a Dr.nömnek, h de a gyógyszer már igy is fáradtsagot fog okozni,és hát fáradtsááááágooot???! Könyörgöm,így se bírok felkelni az ágyból,egész nap lefejelem az asztalt. Alapból kb 80 a vérnyomásom aminagyon alacsony,+még szedek bétablokkolot ami még inkább leviszi,így tuti h OFF,és akkor még szedjem ezt is? jezus! Meg alapbol küzdöttem némi alvás zavarral jó sokáig,és most állok vissza tök jól végre,semmi nélkül. Végre nem szedek homeopatias bogyot,nem iszom citromfü teat meg semmit. Ugyh ezen a téren azt hiszem kezdek vissza állni aminek iszonyatosan örülök. Amugy elvileg fél évig kéne szednem. az nagyon sok. Utána meg majd az lesz a bajom h vége a terápiának mert túl jó fej a dr.nö :DDD. de egyebkent az a fura,hogy jó mostmár persze nem birok vigyorogni mindig,de ha nincs fájdalmam kb. fülig ér a szám,és mindneki hülyének nézz az utcán. :) szóval alapvetően ilyen vagyok. Meg voltam. Világ életemben mindent értékeltem. ogy tudok jérni,hogy látok, a napsütést stb... csak mostmár ettöl az örökös fájdalomtól ami több éve fennt áll nem tudok mindig virulni. Ki tudna?? szóval érted... :/ /remélem nem baj a tegezés/. szóval alapbol hangulatilag sok baj nem volt velem,de én is érzem h vmi nem stimmel... illetve más is mondta h többet stresszelek dolgokra,meg egy ilyen fájdalom azért kicsinal...nem tudsz biztosra menni. nem tudsz megigerni már kb senkinek semmit,hogy ott leszel pl.egy talalkozon mert fogalmad sincs mikor fog annyira fajni,h kb.azt hiszed meghalsz és örülsz h éppen élsz. vgy ha a talalkozon leszel szarul nem tudsz mit csinalni csak elindulni haza. es örülni h egybe hazaersz es lefekudni vizszintbe h ez enyhüljön. Hát én is örülnék ha nem a megbolonditas lenne a cél. amugy lehet azert is odzkodom mindnetöl,mert anyam eleg fura egyed,és mikor kicsi voltam mindig azt mondogatta,ha hülye vagy kezeltesd magad. és még durvábbakat. egyebkent meg öt kéne kezelni. de ez tuti fix. :DD engem is,csak engem máshogy :)...
2017. júl. 9. 15:51
 7/10 anonim ***** válasza:
A fáradtság max 1-2 hétig tart, kialszod magad pár napon belül, és elmúlik pikk-pakk. Nyugodtan tegezz, mivel nagyon fiatal vagyok. Elsőéves pszichológus hallgató. :D Tapasztaltam is a gyógyszerek szedését, illetve tanultam is, hogy milyen hasznuk van.
2017. júl. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
coloresartem-de menő :)) ezt az utolsó sorokra. h elsö éves hallgató vagy,meg h tanultad és tapasztaltad. :) köszönöm a tegezést :))!!hu majd vmikor lehet írnék egy rövid privat levelet ha nem baj. :) nagyon köszönöm a segytséget. az alvás mondjuk lehet nem lesz baj. ugyis összevissza alszom.
2017. júl. 10. 13:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Rendben. Nyugodtan írhatsz bármikor. :D
2017. júl. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

azta. de kiraly :DD nagyon szépen köszönöm,a paragép fejemmel :)! ha végre lesz idöm,akkor lehet még lesz 1-2 kérdésem,privátba. na de most megprobálok aludni :)

szép estét

2017. júl. 10. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!